Нова Каховка
C

» » Нововоронцовка ініціювала створення ОТГ

Нововоронцовка ініціювала створення ОТГ

Селище міського типу першим у Нововоронцовському районі ініціювало створення ОТГ з навколишніми селами. До цього часу в зазначеному районі не створено жодної об’єднаної громади. Зі слів селян, тривалий час про таку ініціативу тут навіть думати не не можна було через принципову незгоду на це районного керівництва, насамперед — голови райради Михайла Бідного. Бажання дотягнути до останнього, поки не настане адмінреформа, тобто коли етап добровільного об’єднання буде завершено, виправдовувалося тим, що якщо й говорити про створення ОТГ, то виключно в форматі «один район — одна громада». До цього Михайло Михайлович закликав і під час громадських слухань його учасників. Зважаючи ж на настрої різних верств населення, створити ОТГ навіть у обговорюваному форматі, коли селище (районний центр) пропонує об’єднання чотирьом навколишнім сільським радам — Осокорівській, Хрещенівській, Любимівській та Миролюбівській, теж дасться непросто. Тому під час громадських обговорень нововоронцовський селищний голова Володимир Марчук закликав розпочати процес і офіційно ініціював створення ОТГ з переліченими сільськими радами.

Нововоронцовка ініціювала створення ОТГ

Початок покладено, процедура об’єднання запущена. Із зареєстрованих на зібранні 112 членів територіальної громади свою згоду на створення ОТГ з центром у Нововоронцовці дали 84 учасника зібрання. 10 проголосували проти, 9 — утрималися, решта не голосували. Далі селище, яке налічує майже 6,4 тисячі жителів, чекатиме на рішення депутатів селищної ради щодо зазначеної ініціативи. Якщо воно буде схвалене, то вони звернуться до сільських рад з пропозицією щодо створення об’єднаної громади. В процесі обговорення слово дали всім бажаючим представникам громади, а також присутнім регіональним експертам Асоціації міст України та Центру розвитку місцевого самоврядування.

Нововоронцовка ініціювала створення ОТГ

Гаряча дискусія, яка зав’язалася з самого початку, продемонструвала бажання вислухати думки як прихильників, так і опонентів. У роботі зібрання взяли участь представники депутатських корпусів обласної, районної та селищної рад, працівники бюджетної сфери, місцевого бізнесу. Кожен намагався надати свою версію того, що в їхньому розумінні є спроможною громадою. Фінансисти представили детальну аналітику, наскільки зросте бюджет ОТГ у порівнянні з нинішнім і за рахунок чого. Йшлося й про статті витрат та нові повноваження. Присутніх цікавило, як вплине об’єднання на шкільну мережу та яка доля чекає на малокомплектні сільські школи, чи збережуться позашкільні заклади та хто візьметься їх фінансувати. Не оминули й болюче питання сільської медицини в ракурсі галузевої реформи.

Нововоронцовка ініціювала створення ОТГ

Серед незаперечних позитивів об’єднання фахівці та експерти називали фінансову незалежність ОТГ. Як підкреслювалося, з нинішніх 10,895 млн. грн. місцевий бюджет зросте до 35,6 млн. грн., що дасть можливість закласти кошти не тільки на прожиття, а й на розвиток населених пунктів. Попри страшилки та міфи, якими намагалися лякати присутніх опоненти реформи, самі представники громади активно висловлювалися про готовність починати рухатися вперед, оскільки процес вичікування не сприяє розвитку громад, які пропонується об’єднати. Говорилося й про потенційні інвестиції, які зможе залучити громада в статусі ОТГ, й про потенціал розвитку місцевого бізнесу, зміцнення інфраструктури. У приклад ставилися ОТГ області, які посідають лідируючі позиції у загальнонаціональному рейтингу ОТГ за рівнем власних доходів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.