Нова Каховка
C

» » Парламентські партії на 99% живуть за державні кошти

Парламентські партії на 99% живуть за державні кошти

Парламентські партії на 99% живуть за державні коштиПарламентські політичні партії фактично повністю живуть за державні кошти, повідомляє Комітет віборців України. Так, 99% витрат партій у 2018 році здійснювалися за кошти Державного бюджету України. За січень-березень партії сукупно витратили 85,2 млн. грн., із яких 84,4 млн. були грошима держбюджету.

 

«Народний Фронт» витратив за три місяці 20,2 млн. (із них 99% - гроші бюджету), БПП – 28,7 млн. (99%), «Опозиційний блок» – 6,3 млн. (99%), «Самопоміч» – 20 млн. (99%), Радикальна партія Олега Ляшка – 5,5 млн. (95%), ВО «Батьківщина» – 4,2 млн. (92%).

 

Упродовж І кварталу партії купували за державні кошти навіть такі товари першої необхідності як миючі засоби, пакети для сміття, серветки, рушники, офісний папір і картриджі (зокрема, це відображено в звіті РПЛ).

 

Загалом НФ і «Батьківщина» найбільше державних коштів витратили на оренду приміщень (7,5 та 2,1 млн. відповідно), БПП та «Опозиційний блок» – на місцеві осередки (17,3 та 3,5 млн.), РПЛ – на зарплати (2,2 млн.), "Самопоміч" - на матеріальні витрати і оплату послуг (7,5 млн.).

 

Традиційно частину коштів (6,3 млн.) партії спрямували на оплату реклами в ЗМІ. Найбільше коштів на пропаганду витратила «Самопоміч» – 2,9 млн. на видавничу діяльність.

 

«Залежність партій від держкоштів є небезпечною тенденцією. Якщо завтра партії перестануть отримувати ці гроші, то їм фактично доведеться закрити офіси і припинити існування. Це стане можливим, якщо партії не наберуть на наступних виборах до ВР 2% голосів. Тоді вони автоматично втратять право на держфінансування. Також важливо, щоб партії адекватно витрачали державні кошти. Спрямування грошей на роботу осередків та офісів є необхідними витратами, що сприяє детінізації та розбудові партій. Натомість, витрачання коштів на рекламу – це політичний піар, що суперечить ідеї держфінансування», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

 

Для зменшення залежності від держфінансування партії мали б залучати кошти від членських внесків та гроші від фізичних і юридичних осіб. Однак на разі цих коштів недостатньо для того, щоб покрити партійні витрати. 

 

До прикладу, за даними НАЗК у 2017 році «Опозиційний блок» отримав 6,6 млн. грн. від внесків фізичних та юридичних осіб. Виходячи з теперішніх витрат партії, цього вистачило б для того, щоб профінансувати діяльність лише за три місяці (за І квартал 2018 року партія витратила понад 6 млн.). РПЛ отримала за рік 1,1 млн. внесків (при цьому лише за січень-березень було витрачено більше 5 млн.) НФ залучив за рік лише 6 тис. грн. внесків, а витратив за І квартал – понад 20 млн.

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.