Нова Каховка
C

» » Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Більшість керівників медичних закладів області живуть не лише на доходи за основним місцем роботи.

 

Звільнити з посади головного лікаря Голопристанської центральної районної лікарні Леоніда Бритвіна вирішили в кінці березня депутати Голопристанської райради. Вони визнали його роботу незадовільною і заявили про низку порушень в очолюваному Бритвіним закладі. Серед них: неефективне використання бюджетних коштів та майна, невиконання рішення райради, створення неналежних умов для забезпечення належного рівня медобслуговування населення тощо.

 

З іншої причини депутати іншої, Каховської райради прийняли рішення про звільнення такого ж незмінного протягом багатьох років головного лікаря місцевої ЦРЛ Олександра Віттіха. У його випадку головною причиною став конфлікт інтересів, який сам очільник лікарні добровільно не побажав врегулювати. Останні місяці події навколо Каховської ЦРБ, пов’язані з небажанням тимчасового керівництва лікарні надавати зарплатні відомості райдержадміністрації, щоб відвести від себе підозри в нарахуванні зарплати “мертвим душам” та виконувати рішення сесії райради, пов’язані з реформуванням закладу. Дійшло до того, що районне керівництво відкрито заявило про саботаж медичної реформи в цій установі.

 

Хто ж вони, ці безпосередні виконавці реформи на місцях? Ми вирішили придивитися до них поближче і проаналізувати декларації головних лікарів ключових медичних закладів в усіх чотирьох госпітальних округах, що вже створені на території Херсонської області: Херсонському, Таврійському (Каховському), Генічеському, Бериславському. А також зазирнули в нові декларації деяких фігурантів резонансного ТОП-10 найбагатших головних лікарів Херсонщини у 2016 році.

 

Леонід Бритвін, екс-головний лікар Голопристанської центральної районної лікарні

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Якщо в 2016 році родина одного з найбагатших очільників медичних закладів області заробила трохи більше 1 мільйона гривень, то в 2017 р. її доходи склали “якихось” 466 705 гривень. З них зарплата Леоніда Бритвіна на посаді головного лікаря становила 219 236 грн. Разом із 768 525 гривень (у тому числі в валюті), що родина екс-очільника ЦРЛ зберігає готівкою, загальний розмір її доходів і грошових активів за 2017 рік склала 1 235 230 гривень.

 

Леонід Бритвін володіє трьома автівками AUDI-100 1987 р.в., MAZDA-6 2006 р.в. і MITSUBISHI Outlander 2012 р.в. З нерухомості його родина має будинок на 149 кв.м з земельною ділянкою в 680 кв. м. у Голій Пристані, будинок із ділянкою у Новій Збур’ївці і ділянку в Приморському.

 

Олекандр Віттіх, головний лікар Каховської центральної районної лікарні

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Якщо вірити його декларації, каховський колега Леоніда Бритвіна не настільки заможний. З усіх вказаних у ній доходів його родини — річна зарплата в 274 391 гривень (або в середньому 22 865 грн./міс.), річна пенсія в 55 598 грн. і значно скромніша пенсія дружини. Щоправда, вказуючи пенсію Олександр Віттіх невірно зазначив джерело цього доходу. Самі собі люди виплачувати її не можуть за визначенням.

 

У 2016 році доходи Віттіха були скромніші — 250 060 грн. Проте це не завадило його родині, за відсутності жодних заощаджень, якщо вірити його декларації, в вересні 2016 року придбати автомобіль Kia Sorento 2013 р. в. за 345 000 грн., власником якого є дружина головного лікаря. Сам він володіє автівкою Mercedes-Benz Vito CD 2008 р. в.

 

З нерухомості родина Віттіхів має у спільній власності квартиру по вул. Мелітопольській в Каховці загальною площею 78,8 кв. м. Водночас у декларації не вказаний садовий будинок у садівничому товаристві “Медик” в Бериславі площею земельної ділянки 500 кв. м.

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Павло Паламарчук, головний лікар Херсонської обласної психіатричної лікарні

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Перше, що кидається в очі в декларації Паламарчука — невірно вказані джерела більшості доходів. Платити сам собі зарплату в лікарні або пенсію він не може.

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

За 2017 рік родина головного лікаря отримала загальний дохід на рівні 3 206 362 грн. З них одна лише пенсія Павла Паламарчука склала 213 426 грн., або в середньому 17 785 грн./міс. Його ж дохід від підприєницької діяльності вказаний на рівні 2 664 457 грн., що значно перевищує зарплату за основним місцем роботи — 300 764 грн.

 

За даними YouControl Паламарчук здійснює підприємницьку діяльність за наступними напрямками:

 

    1. Спеціалізована медична практика
      96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у.
      72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук (основний)

 

Також він співпрацює з компанією «Квінтайлз Україна» в сфері клінічних випробовуваннях ліків на пацієнтах.

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Родина головного лікаря володіє чотирма квартирами в Степанівці і Херсоні, земельними ділянками в Степанівці і Голопристанському районі. Також вони мають два автомобіліSubaru Outback 2016 р. в. вартістю 1 069 250 грн. і Subaru XV 2.0. Щоправда, з останньою в декларації міститься плутанина: машина вказана 2017 року випуску, але дата набуття права власності на неї — жовтень 2014 року.

 

На депозитах і готівкою у Павла Паламарчука зберігається 30 590 євро, 14 209 доларів США і 291 848 грн. Загальна сума задекларованих у його родини доходів і грошових активів становить 4 926 630 грн.

 

Ірина Сокур, головна лікарка Херсонського обласного онкологічного диспансеру

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Загальний розмір доходів родини Ірини Сокур у 2017 році становив 1 859 607 грн. Також у неї розміщено на депозитах 51 496 євро і $16 248.

 

За даними YouControl як фізична особа-підприємець Ірина Сокур займається наступними видами діяльності:

 

86.21 Загальна медична практика
86.22 Спеціалізована медична практика
72.11 Дослідження й експериментальні розробки у сфері біотехнологій (основний)
72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук

 

У своїй декларації за 2016 рік вона вказала 873,5 тис. грн. доходу від “Квінтайлс Україна” (“доньки” віденської “КВІНТАЙЛС ГЕЗМБХ”). А зараз вона співпрацює з українським ТОВ «Кованс Клінікал енд Періепрувал Сервісез» – відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я Ірина Сокур “відповідальна за клінічні випробування медпрепаратів.

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Алла Малицька, головна лікарка Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Алла Малицька ліворуч

 

Доходи родини Алли Малицької за 2017 рік склали 950 331 грн. – у тому числі гонорари і інші виплати від компаній, що займаються організацією клінічних досліджень медпрепаратів “INC Research UK Limited» та “Квінтайлс Україна”.

 

Головна лікарка володіє садовим будинком і земельною ділянкою в Великій Кардашинці, у спільній власності родини є квартира в Херсоні. Також подружжя володіє трьома автомобілями SUBARU Impreza 2008 р. в., DAEWOO Nexia 1995 р. в. і HYUNDAI SANTA FE2007 р. в.

 

Север’ян Кардава, головний лікар Бериславської центральної районної лікарні

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Декларація Север’яна Кардави жодних питань не викликала. В ній вказані доходи родини за 2017 рік — 292 054 грн., що переважно складаються з зарплати і пенсій. У порівнянні з іншими своїми колегами у головного лікаря Бериславської ЦРЛ невеликі заощадження — 70 000 грн. Родина його володіє трьома земельними ділянками і житловим будинком у Бериславі.

 

Ігор Гайдаманчук, головний лікар Новокаховської центральної міської лікарні

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Декларація Ігора Гайдаманчука містить неточності у графі “джерела доходів”, що в 2017 році загалом у родини становили 334 993 грн., у тому числі “від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності”.

 

Володіє головний лікар автомобілем KIA Sportage 2013 р. в. вартістю 256 000 грн. Задекларовані також у нього гараж, квартира і дві земельні ділянки в Новій Каховці.

 

Ельдар Фетієв, головний лікар Генічеської центральної районної лікарні

Не лише на одну зарплату. Рейтинг головних лікарів Херсонщини

Ельдар Фетієв праворуч

 

В декларації Ельдара Фетієва також містяться неточності щодо джерел доходів. Його родина заробила за 2017 рік 243 551 грн.

 

У власності родини головного лікаря і його родини знаходяться автомобіль Тойота Камрі 2007 р. в., чотири земельні ділянки в Генічеській Гірці, що на Арабатській Стрілці і Червоному та житловий будинок у Генічеську.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.