Нова Каховка
C

» » Каховська лікарня без зарплати і без реформ

Каховська лікарня без зарплати і без реформ

Каховська лікарня без зарплати і без реформ

Кримінальне провадження за фактом невиплати заробітної плати працівникам Каховської центральної районної лікарні почала місцева прокуратура. Підставою для цього стали заяви самих лікарів.

 

— Затримки з виплатою зарплати в лікарні немає. За березень у ЦРЛ усе було сплачено повною мірою. Є затримка лише з виплатою авансу за квітень. І в цьому винне саме керівництво лікарні, — коментує голова райдержадміністрації Валерій Салтиков. — Як на мене, тимчасова адміністрація лікарні просто взяла в заручники своїх підлеглих. Справа в тому, що я давно вимагаю від них надання зарплатних відомостей, бо маю достатні підстави вважати, що в них є безліч «мертвих душ», за які керівництво ЦРЛ отримує бюджетні кошти. А як розпорядник коштів я не маю наміру брати участі в злочині та витрачати бюджет на корупційні схеми.

 

Як з’ясувалося пізніше з публічних виступів представників тимчасової адміністрації лікарні, ці зарплатні відомості вони не надають нібито з метою захисту персональних даних. Хоча насправді будь-яка інформація про зарплати і їх нарахування за рахунок коштів платників податків є повністю відкритою для суспільства.

 

Роз’яснити ситуацію керівництво РДА і райради спробувало 19 квітня, анонсувавши зустріч з працівниками лікарні. Однак на неї з лікарів або обслуговуючого персоналу не прийшов ніхто. Натомість 20 квітня на зустрічі з директором департаменту охорони здоров’я ОДА Віктором Короленком був аншлаг. Каховські лікарі звинуватили керівництво району в тому, що воно не бажає йти з ними на контакт. Дуже швидко з’ясувалося, що їхня адміністрація просто не довела до відома про зустріч напередодні або навмисно збрехала про це підлеглим.

 

Між тим, протистояння між керівництвом ЦРЛ і районною владою триває. «Лікарня всіляко саботує реформу медицини, не виконує відповідні рішення районної ради, не дає реформуватися первинній ланці — районному центру первинної медико-санітарної допомоги, не передає їм майно. Водночас деякі лікарі ЦРЛ нахабно поводяться з пацієнтами. Вони не хочуть зрозуміти, що дуже скоро просто втратять клієнтів, які перейдуть до інших лікарень», — додає Валерій Салтиков.

 

За словами голови райради Тетяни Тертичної, керівництво лікарні так і не надало інформації, за рахунок яких коштів вони почали розкішний ремонт приміщень під нові кабінети головного лікаря і своєї адміністрації. «З бюджету їм виділили кошти на поточні ремонти відділень. Але вони без дозволу райради півмільйона перекинули на ремонт своїх кабінетів. Водночас соромно глянути на стелю в тому ж відділенні травматології», — говорить вона.

 

До речі, екс-головний лікар ЦРЛ Олександр Віттіх днями подав до суду позов про скасування рішення райради про своє звільнення.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.