Нова Каховка
C

» » На кого не варто навчатися в Україні

На кого не варто навчатися в Україні

На кого не варто навчатися в Україні

Напередодні вступної кампанії, яка розпочнеться з 22 травня, тисячі молодих українців спантеличені вибором майбутньої спеціальності. Як виявилося, зараз в світі існує безліч рейтингів про те, які нові спеціальності з'являться в найближчі 3-5 років.

 

Згідно з рейтингами, які зараз іменують "Атлас професій", у багатьох сферах з'явиться як мінімум 2-4 нові спеціальності. Наприклад, в будівництві – виконроб-вотчер. Це фахівець, який використовуватиме в своїй роботі цифрові проекти будинків і відстежувуватиме нові тенденції попиту. Не виключено, що такий фахівець повинен бути в курсі будівництва будівель за допомогою 3D-принтерів.

 

До 2020 року може з'явитися і спеціальність "проектувальник особистої безпеки". Ця людина складатиме для клієнта "карту особистих ризиків" – від генетичної схильності до захворювань до ймовірності злочину в його відношенні.

 

Кілька нових спеціальностей може з'явитися в агросекторі. Наприклад, ГМО-агроном – це фахівець, який займається впровадженням біотехнологічних досягнень і отриманням продуктів із заданими властивостями. У переліках нових професій нерідко вказують і "проектувальника нових тканин" – він проектуватиме нові синтетичні тканини, які "пам'ятатимуть форму".

 

У сфері IT, однією з тих, що найшвидше розвиваються, незабаром може з'явитися спеціальність IT-проповідника. У його завдання входитиме просування нових рішень в ті групи, які консервативно налаштовані по відношенню до передових технологій. Серед цих спеціальностей є і ті, які раніше фігурували в фантастичних фільмах. Наприклад, космобіолог.

 

За словами HR-експерта rabota.ua Тетяни Пашкіної, все, що пов'язано з IT-технологіями і Діджитал маркетингом, – все це буде затребуваним у нас.

 

"Наведу такий приклад. Я особисто знаю фахівця з комп'ютерних ігор, який спеціалізується на іграх "в танчики". Так ось, він заробляє понад 10 тисяч гривень, тому що попит на його експертну оцінку є", – говорить Пашкіна.

 

За її словами, у неї є певний скепсис, що більшість із спеціальностей, зазначених в "Атласі", в найближчі роки приживеться в Україні:

 

"На деяких виробництвах туалети знаходяться на вулиці, тому про нові технології говорити поки передчасно. Але перспективи, звісно, завжди є. Наприклад, у будівництва за допомогою 3D-технологій".

 

Не в ходу: касири і клерки

 

З приводу професій, які "відмирають" в Україні, Тетяна Пашкіна вважає, що однозначної відповіді на це питання немає.

 

"Наприклад, листоноші – їх стало менше, але зате з'явилася величезна кількість кур'єрів, яких в якійсь мірі можна вважати листоношами, – говорить експерт. – Страждають і банківські клерки. Кількість банків скорочується, але збільшується кількість людей, які платять за рахунками з допомогою банківських терміналів – відповідно необхідності в таких спеціальностях стає все менше".

 

За словами Пашкіної, в найближчому майбутньому скорочуватиметься і кількість касирів.

 

"Уже навіть в українських супермаркетах є каси самообслуговування, і все частіше покупці обслуговують себе самі, не бажаючи мати справи, наприклад, з непривітним касиром".

 

Водночас в українській ментальності, за словами експерта, є така риса: батьки, які свого часу не змогли отримати бажану професію, вважають, що їх дитина повинна отримати її будь-що-будь.

 

"Почуйте дитину! Якщо не визначилася, то треба домогтися того, щоб вона зрозуміла, чого ж їй хочеться. Найчастіше в вузах наполегливо пропонують ті спеціальності, які потрібно заповнити саме їм. Тому, якщо дитина любить працювати руками, не забороняйте їй це", – каже Пашкіна.

 

Згідно з дослідженнями, 80% безробітних в Україні – люди з вищою освітою.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.