Новая Каховка
C

» » До сторіччя прикордонних військ Росії у Каховці хочуть встановити пам’ятний знак

До сторіччя прикордонних військ Росії у Каховці хочуть встановити пам’ятний знак

До сторіччя прикордонних військ Росії у Каховці хочуть встановити пам’ятний знак

Урочисто відзначити сторічний ювілей установи Прикордонної охорони кордону РСФСР 28 травня 1918 року пропонують ветерани-прикордонники Каховки. Спеціально до цієї дати, що також відзначатиметься як сторіччя створення прикордонної служби Російської Федерації вони хочуть відкрити на Набережній «пам’ятний знак воїнам-прикордонникам».

 

За їх задумом, знак буде виготовлений у вигляді прикордонного стовба з чорного граніту з написом “Застава Каховка” висотою 2 метри. Під час обговорення цієї пропозиції на засіданні міської комісії з питань пам’ятних знаків при виконкомі Каховської міськради 11 квітня ініціаторів запитали: навіщо зайвий раз мілітарізовувати місто подібною символікою? Чи не краще було б встановити його у вигляді українського прикордонного стовба або хоча б нанести на пам’ятний знак українську символіку чи контури країни з Кримом? Ті від цих пропозицій навідріз відмовились, заявивши, що бажають поставити знак “прикордонникам усіх країн і часів”, а прив’язку до України вони вважають суто політичним питанням.

 

— Тоді вже варто в Каховці ставити пам’ятники фон Манштейну, Врангелю, Денікіну, турецьким султанам. Вони ж також мають відношення до цієї землі і їх війська теж проходили по Каховці, вели тут бойові дії. Чи не так, панове? — так коментують пропозицію ветеранів-прикордонників у соцмережах.

 

На думку автора цих рядків, встановлення подібного пам’ятного знаку, ще й на день прикордонника Російської Федерації — країни-окупанта — цинічний, абсурдний і навіть злочинний крок. До того ж навряд чи на часі вшановування прикордонників поки Крим, частини Луганської і Донецької областей залишаються окупованими, і не в останню чергу з вини зрадників, що допустили це в 2014 році. Їх серед прикордонників також було чимало. За словами військового прокурора Анатолія Матіоса, після окупації Криму на материкову територію України не повернулося 1350 зрадників-прикордонників.

 

Важливе й є інше. Справа в тому, що з 2018 року в Україні День прикордонника вперше планується відзначати не 28 травня, а 30 квітня. І ця подія також матиме символічне підгрунтя. Бо саме 30 квітня 1918 року українські війська після кровопролитних боїв встановили державні символи на кордоні УНР з Росією під час Першої українсько-більшовицької війни.

 

Натомість каховські ветерани-прикордонники про цю дату і ці події навіть і не згадують. Тож залишається сподіватись на розсудливість членів виконавчого комітету Каховської міськради, які розглядатимуть питання встановлення пам’ятного знака 8 травня. Адже після вшанування одних окупаційних військ чекати встановлення в Каховці пам’ятника “зеленим чоловічкам”, Моторолі або іншим загарбникам, які вторглися в Україну доведеться, вочевидь, недовго.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.