Новая Каховка
C

» » Бериславське село судитиметься з монастирем

Бериславське село судитиметься з монастирем

Бериславське село судитиметься з монастирем

Позов до суду на дії керівництва Свято-Григорівського Бізюкового чоловічого монастиря УПЦ Московського патріархату готує Червономаяцька сільрада Бериславського району. “На сесії сільради у березні було вирішено судитися з ними через зведення навколо монастиря мурованого паркану, що відгородив майже сім гектарів землі нашої територіальної громади. Зараз ми наймаємо адвоката і скоро почнемо процес”, — розповів сільський голова Олександр Вороний.

 

Про спорудження огорожі навколо монастирських будівель “Новий день” детально вже повідомляв. Автор цих рядків був свідком появи капітального фундаменту під паркан біля дитячого майданчика в Червономаяцькому дитсадку. Багато разів ми інформували і про конфлікт між монастирем і місцевими жителями. Він виник у 2002 році після надання сільрадою земельної ділянки під монастирськими забудовами площею 2,135 га в оренду на 49 років зі звільненням від сплати орендної плати. Відносини з монахами у селян не склалися мало не з першого дня. Водночас гнітюче враження завжди залишало й саме село з опльованими руїнами колись гарних монастирських будівель і церков, що красномовно свідчило про ставлення самої громади до своєї спадщини.

 

За словами намісника монастиря архімандрита Феодосія (Петруся), і самі селяни, і сільська влада цілеспрямовано, протягом багатьох десятиліть знищувала монастирський комплекс. Місцеві зруйнували навіть кладовище, побудувавши на місці могил футбольне поле і школу. Відкидає намісник і звинувачення у знищенні історичних будівель, а необхідність зведення високого паркану пояснює питаннями безпеки для дорослих і дітей, які гуляють навколо.

 

Через два роки після початку резонансних робіт увагу на це звернули представники херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. 3 квітня вони провели зустріч з керівництвом Бериславського району і Червономаяцької сільради. Як зазначено в підсумковому прес-релізі РДА, конфліктних ситуацій навколо будівництва огорожі монастиря в селі не виникає. “А представники ОБСЄ висловили сподівання, що в разі переобрання депутатського корпусу сільради думка в селі щодо дій монахів теж зміниться”, — поділився Олександр Вороний.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.