Новая Каховка
C

» » Через горе-реформаторів Каховка втратить мільйони

Через горе-реформаторів Каховка втратить мільйони

Через горе-реформаторів Каховка втратить мільйониСтягнути з Каховської міськради і її виконавчого комітету 2565652 гривень для ліквідації боргів комунального підприємства «Наш дім» перед кредиторами. Таку постанову, що вже набрала законної сили, виніс Одеський апеляційний господарський суд 20 березня. Він залишив без задоволення апеляційну скаргу представників міськради і залишив без змін відповідну ухвалу господарського суду Херсонської області від 13 листопада 2017 року. Тим самим апеляційний суд повністю визнав правоту ліквідатора КП «Наш дім» Олександра Сашина, який вимагав покласти субсидіарну відповідальність на обох відповідачів за фіктивне доведення до банкрутства активно діючого комунального підприємства.

 

Насправді збитки громади можуть виявитися значно більшими вказаної суми. Адже після сплати 2565652 грн. ліквідатору будуть зобов’язані компенсувати ще й заробітну плату за рахунок каховських платників податків. Це влетить громаді не в одну сотню тисяч гривень. Також ліквідатор має право вимагати повернення на рахунки підприємства 25 млн. грн. його статутного капіталу. Все це може призвести навіть до блокування рахунків Каховської міськради.

 

Про ймовірність цього «Новий день» попереджав і писав багато разів, починаючи з сумнозвісного старту «комунальної реформи» в Каховці в 2011 році. Її головним ініціатором був тодішній депутат міськради від Партії регіонів, а нині голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Херсонської обласної ради Павло Філіпчук. Саме з його подачі міськрадою всупереч протестам юристів було прийняте незаконне рішення про об’єднання двох місцевих КП «Житловик-Свєтлово» і «Наш дім» у нове КП «Каховська керуюча компанія». Незаконність цих дій давно підтвердив Каховський міськрайонний суд. Усі ж спроби підійти до реформи виважено наштовхувалися на істеричні крики, погрози і лайку з боку Павла Філіпчука. Крім того, 5 років тому Каховською міжрайонною прокуратурою було оскаржено і визнано незаконним рішення міськради про об’єднання двох КП. Проте на рішення суду депутатський корпус попросту наплював.


Не останню роль у реформі відіграв і ставленик більшості депутатського корпусу нинішнього скликання заступник міського голови Каховки Іван Орєхов. Він неодноразово наполягав на правильності дій міськради і виконавчого комітету. Натомість Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області за результатами аналізу показників фінансово-господарської діяльності КП «Наш дім» вже давно вказало на прямі ознаки доведення підприємства до фіктивного банкрутства. Господарський суд Херсонської області теж визнав, що незаконне банкрутство «Нашого дому» чинилося саме завдяки посадовцям виконавчого комітету Каховської міськради у 2011—2012 роках.

 

джерело

 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.