Нова Каховка
C

» » Фермери та депутати-аграрії вирушать під стіни НКРЕ

Фермери та депутати-аграрії вирушать під стіни НКРЕ

Сьогодні на прес-конференції в стінах Херсонської ОДА озвучив свою позицію та позицію фермерів Каланчацького та Чаплинського районів депутат від БПП, секретар земельної та екологічної комісії Ігор Йосипенко:

«Я, як людина яка працює на землі не перший рік і знає, що таке зрошення і пов’язані з ним питання та ризики. Як керівник сільгосппідприємства, яке не один рік займалося вирощуванням рису в Каланчаеському районі і цей район разом з Чаплинським сьогодні залишилися без води для поливу.

Можу вам заявити – це злочин проти фермерів Херсонщини. Це злочин проти мешканців країни. Тому що саме Херсонщина, після анексованого Криму, являє собою флагмана виробництва рисової крупи і ми автоматично стаємо залежними від імпорту даної продукції.

Така сама кризова ситуація вимальовується і в тваринництві - це відсутність зеленої маси на корми. Виробники сої, виробники овочевої групи – це всі ті, хто на пряму залежить від зрошення. Фермери Херсонщини, та ми "Аграрна група" Херсонської обласної ради наголошуємо на тому, що хтось по кримінальній халатності на сьогодні зірвав будівництво запланованої в с.Каірка підстанції. Тим самим зриваючи полив 27 тис. га землі! Майже 10% від усього зрошення, яке ми маємо! Це колосальні збитки для сільгоспвиробників! Це втрати для економіки України!

Я не буду акцентувати увагу на тому, що агросектор це експортно орентирована галузь. І саме аграрії дають країні сьогодні стабільну валютну виручку. І саме агросектор своїм товаром зміцнює нашу національну валюту! Як сьогодні себе відчуває Херсонський аграрій? З одного боку відмінили пільги по ПДВ, з іншого Держземкадастр збільшує оренду землі до 8%. Тут ще маємо зрив зрошувального сезону. І це в області, яка межує з окупованою територією Крим. А саме ці два райони: Чаплинський та Каланчацький мають спільний кордон з Кримом і в зв’язку з чим мають певні додаткові труднощі.

Таке враження, що хтось робить усе для того, щоб ситуація на Херсонщині вибухнула. Нам вже сьогодні дзвонять наші колеги фермери і заявляють про свою готовність до страйку та блокування роботи Херсонобленерго та НКРЕ.

Якщо сільгоспвиробників Херсонщини не буде почуто щодо відновлення будівництва підстанції в с.Каїрка, найближчим часом, фермери та ми депутати-аграрії вирушимо під стіни НКРЕ. Після грудневих страйків ми дорогу до Києва знаємо»


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.