Нова Каховка
C

» » Весняне водопілля на Дніпрі: вода може піднятися до 2 метрів, але мостам та іншій інфраструктурі не загрожує

Весняне водопілля на Дніпрі: вода може піднятися до 2 метрів, але мостам та іншій інфраструктурі не загрожує

В «Укргідроенерго» зазначили, що робота енергосистеми в період повені традиційно буде відчувати певні навантаження, але при цьому скоротиться споживання палива тепловою генерацією.

Весняне водопілля на Дніпрі: вода може піднятися до 2 метрів, але мостам та іншій інфраструктурі не загрожує

 

Великий приплив води в річці Дніпро, який викликаний таненням льоду і снігу (весняна повінь), не матиме негативного впливу на мости та інші об'єкти інфраструктури, оскільки Дніпровський каскад гідроелектростанцій і гідроакумулюючих станцій зможе виконати своє функціональне призначення і врегулювати рівень води в річці.

 

Про це у відповідь на запит УНІАН повідомили в прес-службі компанії-оператора ГЕС і ГАЕС «Укргідроенерго».

 

«Гідротехнічні споруди і обладнання ГЕС і ГАЕС знаходяться у працездатному стані і зможуть виконувати своє функціональне призначення в запланованих режимах. Тому весняне водопілля на водосховищах Дніпровського каскаду не матиме негативного впливу на гідротехнічні споруди, мостові переходи, об'єкти інфраструктури», - йдеться в повідомленні.

 

Також наголошується, що робота енергосистеми в період повені традиційно буде відчувати певні навантаження при регулюванні добового графіка споживання електроенергії, але при цьому зменшиться споживання палива на ТЕС і витрати на його придбання. В умовах повені «Укргідроенерго» прогнозує виробництво електроенергії в березні на рівні 1,3 млрд кВт-год, у квітні – 1,7 млрд кВт-ч.

 

«За нинішніх і прогнозованих гідрологічних і льодових умовах гідротехнічні споруди Київської ГЕС здатні забезпечити надійну і безаварійну роботу», - відзначили в компанії.

 

У прес-службі додали, що, згідно з прогнозом, вода в Дніпрі і Прип'яті може піднятися на 0,8-1,9 м, а в Десні та її притоках на 0,8-2,6 м.

 

«Підвищення рівня води до 2 м є безпечним для інфраструктури населених пунктів і нормальної роботи гідроелектростанцій», - повідомили в прес-службі, додавши, що на сьогодні водосховища Дніпра мають значний вільний об'єм для безпечного пропуску великого об'єму води.

 

Також в компанії відзначили, що товщина снігу на Київському водосховищі становить 20-30 см, на Канівському і Кременчуцькому - 11-20 см, при цьому на інших водосховищах Дніпровського каскаду сніг відсутній. Наявність снігу сприятиме уповільненню руйнування льоду і полегшить процес пропуску великого потоку води.

 

Довідка УНІАН. «Укргідроенерго» експлуатує 103 гідроагрегати на 10 гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі: Київську, Канівську, Кременчуцьку, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 і ГЕС-2, Каховську ГЕС, Київську гідроакумулюючу електростанцію (ГАЕС), Дністровську ГЕС та Дністровську ГАЕС (Дністровська ГАЕС знаходиться на етапі завершення будівництва), загальна встановлена потужність яких становить 5744 МВт. Робота ГЕС і ГАЕС забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності в енергосистемі України.

 

Нагадаємо, що минулого тижня Каховську ГЕС перевірили на готовность до льодоходу, повені та паводків.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.