Нова Каховка
C

» » Відбудуться громадські слухання по будівництву Каховської ГЕС - 2

Відбудуться громадські слухання по будівництву Каховської ГЕС - 2

Як вже раніш повідомляли «Таврийские вести» на цьому тижні відбудуться громадські слухання по обговоренню будівництва Каховської ГЕС – 2. Заплановані три зустрічі, а саме: 

23 лютого у смт.Козацьке в будинку культури; 

24 лютого у м.Нова Каховка у великій залі міськвиконкому;

25 лютого у м.Херсон в приміщенні ОДА за адресою вул.Ушакова 47.

Всі слухання розпочнуться о 10 годині.

Після попередніх слухань, які відбулись у смт.Козацьке наприкінці грудня, у громадськості було більше запитань ніж відповідей. Тож ми напередодні зв’язались з фахівцями які будуть проводить слухання та отримали деякі відповіді.

 

Одним з найголовніших запитань є мета будівництва Каховської ГЕС-2, навіщо її будувати?

По перше, це збільшення пікового виробітку електроенергії, що дуже необхідний для енергосистеми України, за рахунок більш раціонального використання води в водосховищі.

По друге це додаткова резервна потужність, що може бути включена в енергосистему за лічені хвилини, на відміну від блоків ТЕС та АЕС, що потребують не менше кількох годин.

І третя мета це можливість додаткового виробітку електроенергії за рахунок пропуску через нову ГЕС-2 частини води, що при сучасній роботі ГЕС-1 скидається через водозлив.


Попередньо людей, особливо які мешкають біля берега, турбує як буде підніматись вода в річці і чи не затопить вона будинки? Як зміниться рівень води в нижньому б'єфі при роботі ГЕС-1 та ГЕС-2?

Оскільки одним з найважливіших факторів впливу Каховської ГЕС-2 на навколишнє середовище є зміна рівнів води в нижньому б'єфі, цьому була приділена значна увага. Для оцінки такого впливу були виконані детальні розрахунки. Аналізуючи результати розрахунків при роботі Каховської ГЕС-2 прогнозується невеликий підйом рівня води в р. Дніпро - в нижньому б'єфі Каховського гідровузла:

- максимальний рівень води в нижньому б'єфі біля смт.Козацьке та м.Нова Каховка при роботі лише ГЕС-1 становить 0,44 м.

- максимальний рівень води в нижньому б'єфі біля смт.Козацьке та м.Нова Каховка при одночасній роботі ГЕС-1 та ГЕС-2 становить 1,22 м. При цьому, для порівняння:

- максимальний рівень води в нижньому б'єфі при пропуску паводка що в середньому проходить кожні 2 роки становить 1,88 м.

Враховуючи вищенаведене, можна зробити висновок, що при зміні режиму рівня води його максимальне значення не буде перевищувати рівня при пропуску звичайного паводку, що має місце кожні 2 роки. Як видно зі схеми, рівень води при роботі ГЕС-1+ГЕС-2 (1,22 м) значно нижчий рівня води при пропуску повені кожні 2 роки (1,88 м).

Відбудуться громадські слухання по будівництву Каховської ГЕС - 2

  

Також мешканців турбувало і питання сполучення між м.Нова Каховка та Бериславським районом.

Виходячи з запланованої етапності виконання будівельних робіт, передбачається тимчасовий винос залізничної колії та автодороги на період будівництва:

- залізнична колія залишається на дамбі зі зміщенням в сторону верхнього б'єфу.

- автодорога в обхід будівельного майданчика тимчасово прокладається по захисній греблі.

В подальшому передбачається повернення траси залізничної колії та автомобільної дороги на колишнє місце.

Відбудуться громадські слухання по будівництву Каховської ГЕС - 2

А як в економічному та соціальному плані нове будівництво та подальша робота ГЕС – 2 вплине на розвиток громад міста та району?

Тут треба відзначити декілька пунктів:

- збільшення робочих місць через залучення місцевої робочої сили. Потреба на період будівництва складе близько 1000 чоловік, з них близько 2/3 з залученням місцевого населення. На період експлуатації – 150 чоловік переважно місцевого населення;

- використання місцевих підприємств, а сааме: ПАТ "Новокаховський річковий порт", ТОВ "Олеся", Новокаховський завод "Укргідромех" та інші;

- також на період будівництва буде залучено командированих працівників (близько 385 чоловік), що дозволить розвиватися населеним пунктам за рахунок необхідності забезпечення їх проживанням в місцевих гуртожитках, готелях або за рахунок найму квартир, а також харчування, побутові послуги тощо. Створюватимуться передумови для отримання місцевим населення додаткових доходів. Відбудуться громадські слухання по будівництву Каховської ГЕС - 2


Окрім цього планується передбачити близько 200 млн. гривен для вирішення соціальних питань регіону, а саме: розвиток інфраструктури, будівництво соціальних об’єктів, а також облаштування пляжів біля с.Веселе та смт.Козацьке.

 

На відео, з висоти птахів, можливо побачити територію, на якій планується побудувати Каховську ГЕС – 2.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.