Нова Каховка
C

» » Рада схвалила закон про "Платні дороги" в Україні

Рада схвалила закон про "Платні дороги" в Україні

Рада схвалила закон про "Платні дороги" в Україні

Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє передавати на умовах концесії дороги загального користування державного значення. Відповідний законопроект (№6766) підтримали 233 депутати, передає УНІАН.

 

Законопроект передбачає, що на умовах концесії для будівництва й експлуатації можуть бути передані дороги загального користування державного значення. Про це повідомив народний депутат України Олександр Урбанський.

 

"Будівництво нової автомобільної дороги вимагає значних витрат із державного бюджету. Одним із варіантів розв'язання проблеми, пов'язаної з фінансуванням будівництва нових доріг, може бути надання державою (концесієдавцем) права на будівництво та експлуатацію автомобільної дороги на підставі концесійного договору. Концесіонер отримує доступ до привабливих об'єктів, які раніше не були доступні", – повідомив нардеп.

 

За даними Світового банку, в інших країнах світу частка концесійних договорів подекуди становить 70%.

 

"Після ухвалення рішення про будівництво та експлуатацію автомобільних доріг, які можуть бути надані в концесію, забороняється органам виконавчої влади здійснювати будь-які дії щодо надання земельних ділянок, передбачених для будівництва та експлуатації цих автомобільних доріг, у користування або у власність громадян або юридичних осіб", – зауважив Урбанський.

 

За його словами, рішення про проведення концесійного конкурсу ухвалює Кабінет Міністрів України. Він же визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд дорогами, побудованими на умовах концесії. Гроші за користування дорогами зараховуватимуть до держбюджету України.

 

Йдеться про вже збудовані автошляхи, а не ті, що перебувають на стадії будівництва, уточнюють нардепи.

 

Метою законопроекту є вдосконалення законодавчого врегулювання будівництва і експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення на умовах концесії, а також поліпшення інвестиційного клімату в країні, пояснив голова Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич.

 

"Законопроектом вносяться зміни до законів України про джерела фінансування дорожнього господарства, про концесії, про концесії щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг", – уточнив він.

 

Нагадаємо, ще влітку цього року "Укравтодор" почав підготовку до будівництва першої платної дороги.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.