Нова Каховка
C

» » Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»

Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»

18.02.2016 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні та в цілому поданий Президентом України проект Закону про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо призову громадян України на строкову військову службу (реєстр. №4020 від 04.02.2016 року)

Законопроект було доопрацьовано в Комітеті ВРУ з питань національної безпеки і оборони з урахуванням зауважень Головного науково-експертного управління під час засідання, яке відбулось 17.02.2016 року. В результаті обговорення відповідної законодавчої ініціативи на пленарному засіданні Верховної Ради була схвалена саме редакція проекту Закону, представлена секретарем Комітету – народним депутатом Іваном Вінником.

 Відповідно до змін, внесених до ст.15 Закону, Указ Президента України про призов громадян України на строкову військову службу в особливий період публікується в ЗМІ не пізніше як за 1 місяць до початку проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу. Відповідно до законопроекту в редакції, запропонованій Президентом України, пропонувалось відмовитися від встановлених Законом вимог щодо строків опублікування відповідного Указу Президента України в засобах масової інформації з огляду на різкі зміни у воєнно-політичній обстановці держави, що обумовлені дією в Україні особливого періоду, що вимагають більшої гнучкості під час прийняття управлінських рішень щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом і оперативного корегування їх чисельності.

Як зазначив народний депутат Іван Вінник, в умовах збройної агресії проти України існує нагальна потреба у встановленні особливого порядку призову на строкову військову службу, але такий порядок повинен мати тимчасовий характер (до закінчення особливого періоду), бути чітко визначений у Законі України "Про військовий обов'язок і військову службу» та гарантувати право громадян бути завчасно повідомленими про строки проведення та кількість чергових призовів на строкову військову службу.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.