Нова Каховка
C

» » У Таврійську впроваджувати роздільний збір сміття почали майже чотири роки тому

У Таврійську впроваджувати роздільний збір сміття почали майже чотири роки тому

У Таврійську впроваджувати роздільний збір сміття почали майже чотири роки тому

На більшості сміттєвих майданчиків Таврійська стоять контейнери для пластикових пляшок. Поки що впроваджено часткове збирання пластикових виробів. Проте, населення міста поступово привчається до звички сортувати сміття.

 

Працівники комунального підприємства «Комунсервіс» розповідають, що людей, які з розумінням ставляться  до проблеми утилізації побутових відходів, дуже багато. Тому контейнери не залишаються порожніми. Спочатку вони призначалися лише для збору пластикових пляшок для води. Але населення почало виносити пляшки для рослинного та автомобільного масла, побутової та автохімії. Навіть скляні пляшки кидають.

 

На жаль, три контейнери, кожен з яких коштував підприємству 4 тис. грн., було вкрадено. Скоріш за все, їх здали на металолом, вважають комунальники.

 

З початку цього року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, на таке, що можна вивозити для захоронення і на небезпечне.

 

У Таврійську принаймні початок покладено, в будь-якому разі не треба все створювати з нуля. Галина Волянюк, керівник «Комунсервіса», каже, що підприємство на 100% може забезпечити сортування безпечних видів відходів – папера, пластикових виробів, скла. На території КП кілька років працює прес, за допомогою якого спресовують зібрані в контейнерах пластикові пляшки. Головна вимога до населення – використана тара та інший пластик повинні бути чистими. В минулому році «Комунсервіс» здав пластикових відходів на 7 тис. грн.

 У Таврійську впроваджувати роздільний збір сміття почали майже чотири роки тому

У майбутньому, вважає Галина Волянюк, необхідно встановлювати пластикові контейнери з кришками. Але для їх експлуатації потрібен відповідний автомобіль.

 

На даному етапі головне – привчити населення правильно сортувати сміття вдома і не виносити забруднений пластик. Тому що підприємства, які займаються переробкою відходів, приймають матеріали вибірково. Наприклад, важко знайти підприємство, яке б утилізовувало непрозорий пластик.

У Таврійську впроваджувати роздільний збір сміття почали майже чотири роки тому

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.