Нова Каховка
C

» » В Каховці люди торгують у калюжі

В Каховці люди торгують у калюжі

Шматки свіжої свинини, розкладені на картонці посеред тротуару. Брудні овочі, що лежать на залишках запиленого газону. Пластикові пляшки з молоком, що стоять просто в калюжі. Домашня кров’янка поряд зі смітником. Подібне можна бачити в Каховці буквально кожного дня. Боротьба з такою стихійною торгівлею мала б бути справою честі не лише правоохоронців, а й керівництва міста. Але замість цього місцева влада робить усе для її легалізації.

Підтвердження цьому — рішення № 28 виконкому міськради від 19 січня п. р. «Про впорядкування торгівлі овочево-баштанними культурами на території міста». Згідно з ним у Каховці дозволяється цілий рік торгувати у 14 визначених місцях, включаючи двори житлових будинків і автобусну зупинку. Відмінити це рішення чиновників «білого дому» вже закликали представники малого бізнесу і депутати міськради. 10 лютого пройшла й зустріч з легальними і «напівлегальними» торговцями. Але знайти спільну мову на ній так і не вдалося.

— Можна зрозуміти логіку влади, яка дозволяє торгувати овочево-баштанними культурами за межами ринків у спеціально відведених місцях в серпні або вересні. Проте які кавуни або помідори можуть бути в лютому? — дивується підприємець, депутат міськради Олександр Тернавський. — В результаті під прикриттям цього рішення у місті процвітає стихійна торгівля усім, чим заманеться. Звісно, що когось з жителів міста це влаштовує, бо ціни у таких торговців нижчі, ніж на ринку, адже їм не треба платити ніяких податків і ринкових зборів. Але якщо влада не змінить правила гри, зробивши рівні умови для всіх, підприємці рано чи пізно всі підуть з ринків і торгуватимуть на вулицях.

— Звісно, дуже зручно купити під будинком кавун і одразу занести його у квартиру. Однак навіщо торгівлю перетворювати на безлад? — доповнила одна з присутніх на зустрічі.

У протилежної сторони своя правда. «Навіщо вбивати малий бізнес? — обурювалися «стихійники». — Хто від цього виграє? Люди, які не зможуть купувати дешеві продукти?». «Всюди дозволили торгувати вздовж трас, навіть у Херсоні. А у нас тільки забороняють усе! Навіть у Скадовську узаконили всі місця стихійної торгівлі: будь-хто може прийти і торгувати, де захоче. До торгуючих тамтешня влада ставиться, як до людей!» — зривалася на крик відома в Каховці активістка Наталія Капустіна.

— Навіть у сезон відповідно до дозволу виконкому торгують, як правило, самі перекупники, — наголосив заступник начальника Каховського відділу поліції Сергій Прудський.

— Треба забороняти подібну торгівлю. Бо доходить до того, що вже з землі, біля урн і сміттєвих баків торгують продуктами. Які можуть бути компроміси з тими, хто торгує сти­хійно? — підтримав риночників член виконкому Каховської міськради, начальник Ново­каховського відділу поліції Віталій Немерець.

— Весь цей «шанхай» треба закривати. А конфліктну ситуацію створив сам виконком, наче як йдучи назустріч товаровиробникам, а насправді практично легалізувавши стихійну торгівлю, — підкреслив перший заступник міського голови Павло Пуляєв.

— Рішення виконкому є незаконним, а всі суперечки навколо цього питання — це лише емоції, — зазначив директор Каховського колективного торговельного виробничого підприємства «Меліоратор» Олександр Форощук. — Мова в ньому йде не про торговельні точки, а про дозвіл стихійної торгівлі. В усіх містах з цим борються, і лише в Каховці дозволяють. Рішення виконкому не посилається на жодну конкретну норму закону і дозволяє ставити торговельну точку навіть просто на автобусній зупинці, що є абсолютно незаконним! На мою думку, воно взагалі розраховане на дурника, і його треба відміняти без жодних розмов.

За словами представників поліції, середньорічна завантаженість двох каховських ринків становить 40 і 55%, вільних місць на них більш ніж достатньо. «Зі мною до оптової бази їздять за товаром усі ті, хто торгує на стихійних точках. Але я сплачую 8 тисяч гривнів податків на рік, а вони — жодної копійки. Ще й торгують з ранку до пізнього вечора. Тепер я думаю: може, й мені перейти у тінь?» — запитала у представників влади власник торгової точки на місцевому ринку.

У влади жодної відповіді на озвучені питання так і не знайшлося. За словами заступника міського голови Івана Орєхова, знайти якесь рішення буде запропоновано депутатам міськради на сесії, яка відбудеться 25 лютого. «Тим більше, що є звернення підприємців з проханням відмінити вищеназване рішення виконкому», — додав він.

Олег БАТУРІН


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.