Нова Каховка
C

» » У Бериславському районі багато онкохворих

У Бериславському районі багато онкохворих

У Бериславському районі багато онкохворих

«Жінкам треба дивитися на свої принади. Якщо не можете дивитися самі — покажіть їх іншим», — саме з такої елементарної профілактики раку молочних залоз радить починати головний лікар Бериславської центральної районної лікарні Север’ян Кардава.

 

За його словами, подібні поради можуть виглядати смішно тільки на перший погляд. «Коли ж дивишся статистику, в якій половина виявлених онкопатологій у жінок і чоловіків уже має вкрай запущену форму, стає дуже страшно. Страшно, коли молоді люди хворіють на рак, і таких хворих у Бериславському районі зараз дуже багато. Далеко не всі з них звертаються до лікарів, коли хворобу ще можна подолати», — додає Север’ян Кардава.

 

Напруженою ситуацію з захворюваністю на онкопатологію в районі визнають і в Бериславській райдержадміністрації. Тільки протягом минулого року тут було виявлено 147 нових хворих, з яких 48 — у запущених стадіях. Майже кожен третій! Від раку і супутніх ускладнень торік у районі померло 76 людей.

 

— Усього на обліку у нас перебувають 1072 онкохворі. Це дуже багато, — визнає головний лікар ЦРЛ. — Часто причиною смерті є не рак, бо від цієї хвороби можна вилікуватися, але тільки за умови своєчасного початку лікування. Багато ж людей просто не звертаються до лікарів. Особливо це стосується жінок. На другому місці — рак простати у чоловіків. З 11 нових таких випадків ми маємо справу з п’ятьмома запущеними. Це говорить про те, що після досягнення 40 років чоловіки повинні дружити з урологом і не соромитися проходити обстеження. Бо коли виявляється хвороба, одразу стає не до сміху.

 

Багато жителів району дорікають на те, що доїхати до лікарів і своєчасно обстежитися не дозволяє погане автобусне сполучення з райцентром. «Це не відповідає дійсності, — заперечує Север’ян Кардава. — Представники лікарні разом із районним центром первинної медико-санітарної допомоги постійно здійснюють виїзні прийоми у селах. На них же можно пройти флюорографічні обстеження. На жаль, приходять на такі прийоми від сили 10—20 чоловік. Прикро, що ми витрачаємо значні кошти, щоб забезпечити людей необхідними медичними послугами, а вони не виявляють до цього належної уваги».

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарі

Володимир 11 лютого 2018 18:35
Не знаю, що це за об'єкт "секретна хімічна фабрика та лабораторія", але давно пора в кожному районі спробувати пов'язати захворювання з імовірними причинами в виробництві. Винуватити у всіх гріхах людей це остання справа. За приклад може бути Чаплинський район, де перевищення новоутворювань лікарі напряму пов'язують з викидами з кримського заводу Титан.
  • Нравится
  • 1

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.