Нова Каховка
C

» » Председатель Каховской РГА Валерий Салтыков незаконно получил почти миллион гривен

Председатель Каховской РГА Валерий Салтыков незаконно получил почти миллион гривен

В даній статті мова піде про те, як голова Каховської районної державної адміністрації Салтиков Валерій Миколайович незаконно отримує доходи, ухиляючись від сплати податків. 
 
 11.02.2016 року я скористався послугами приватної автостоянки, що знаходиться по  вул. Ентузіастів, 5  у м. Каховка. Ця автостоянка належить голові Каховської РДА В.Салтикову. Мною було сплачено за користування послугами автостоянки 15,00 грн. На підтвердження моєї оплати мені видано квитанцію № 38029 та одноразову перепустку на 62 місце, а всього на стоянці налічується більше ста місць для паркування. Коли я заїхав на стоянку, майже всі вони були зайняті. З реквізитів, які зазначені на квитанції, на мій превеликий подив, мені стало відомо, що послуги надаються «ПП Салтиков» ОКПО 2404901755.
  
В.Салтиков Указом Президента призначений на посаду голови Каховської районної державної адміністрації у 2014 році, де і працює по теперішній час. Відповідно до  ст. 16 ЗУ «Про державну службу», на державних  службовців  поширюються  вимоги  та обмеження, передбачені    Законом    України   "Про   запобігання   корупції". У свою чергу,  Закон України "Про запобігання корупції" (п.1 ст. 25) заборонив державним службовцям займатися підприємницькою діяльністю.
  
Крім того, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб­підприємців та громадських формувань, ФОП Салтиков Валерій Миколайович, ЄДРПОУ 2404901755, припинив підприємницьку діяльність, про що здіснено відповідний реєстраційний запис від 31.07.2014 року.
  
Враховуючи викладене, вбачається, що В.Салтиков здійснює господарську діяльність без необхідних документів, приховуючи власний дохід ­ близько 1500,00 грн. в день (15,00 грн. х 100 місць для паркування), що в місяць складає близько 45 000,00 грн., а за весь період, з дня припинення господарської діяльності по теперішній час (18 місяців), Салтиков В.М. отримав близько 810 000,00 грн. доходу від здійснення незаконної діяльності.
  
Відповідно до ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб­сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі ­ декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.  Згідно з ч. 1 п. 7 ст. 46, у декларації зазначаються відомості про отримані (нараховані) доходи, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи. Такі відомості включають дані про вид та джерело доходу і його розмір.
  
Отже, В.Салтиков, займаючи посаду в органах місцевого самоврядування, повинен задекларувати отримані доходи за період 2014­2015 року від здійснення діяльності по наданню послуг, хоча і незаконної. Доходи, отримані ним від здійснення незаконної діяльності у 2014 році, не задекларовані. 3азначені дії підпадають під ознаки корупційного правопорушення, а саме порушення ­ вимог фінансового контролю.
 
Згідно із статтею 21 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», за вчинення корупційних правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно­правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.
  
Виходячи з вищевикладеного, В.Салтиков повинен понести відповідне покарання за вчинене корупційне правопорушення і ухилення від сплати податків.
  
З цього приводу я подав відповідні заяви до органів прокуратури,  СБУ та податкової інспекції з вимогою перевірити викладені мною факти та притягнути голову Каховської РДА В.Салтикова до відповідальності за вчинення корупційного діяння.
  
Враховуючи дружні стосунки, які існують між керівництвом Каховської та Херсонської обласної прокуратур і народним депутатом Сергієм Хланем, який може вплинути на розгляд цих заяв, я також направив дані документи в Адміністрацію Президента України.
  
Чимало каховчан підтримують курс нашого Президента П.Порошенка, вважаючи, що він не причетний до зловживань представників влади на місцях. В нашому випадку ­ це мер Каховки А.Дяченко, голова Каховської РДА В.Салтиков і народний депутат С.Хлань. Я вважаю, що тут доречний вислів: «Риба гниє з голови». Та все ж, як і кожна людина, я можу помилятись, тож давайте перевіримо на даному конкретному прикладі – це правда чи ні? 
В направленому до Президента зверненні я прошу його взяти під особистий контроль вирішення питання про притягнення до відповідальності В.Салтикова за вчинення корупційного діяння та приховування реальних доходів. Усі необхідні підтверджуючі документи мною надані.
  
В.Салтиков на посаду голови Каховської РДА призначався Указом Президента і виконує представницькі функції на місцях від імені Президента. Подібні дії його як посадової особи паплюжать органи місцевого самоврядування та викликають недовіру до центральних органів влади. Тож, саме час Президенту П.Порошенку на ділі довести мешканцям Каховки і Каховського району задекларовані ним європейські принципи та цінності: верховенство права, рівність усіх громадян (простого каховчанина і високопоставленого чиновника) перед законом, і безпристрасність та справедливість по відношенню до пересічного мешканця і державного службовця.
 
Павло Філіпчук 
депутат Каховської міської ради

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.