Новая Каховка
C

» » У Кам'янському НВК розпочав роботу всеукраїнський проект «JuniorZ»

У Кам'янському НВК розпочав роботу всеукраїнський проект «JuniorZ»

 

 

У Кам'янському НВК розпочав роботу всеукраїнський проект «JuniorZ»На початку року за підтримки Міністерства науки і освіти започатковано всеукраїнський проект «JuniorZ» – «Спортивний рух Олександра Педана». Термін реалізації проекту – 2018-2020 роки. Участь у проекті, яка є безкоштовною, за бажанням можуть взяти заклади загальної середньої освіти, окремі учні та учителі фізичної культури.

 

Основними напрямками проекту є популяризація здорового способу життя серед учнів із залученням опініон-лідерів, популяризація варіативних модулів з фізичної культури у закладах загальної середньої освіти,  створення платформи, яка буде об’єднувати дитячі спортивні течії та ін.

 

Ініціативу підхопила креативний вчитель фізкультури Кам'янського НВК Олена Шаніна: після семінару від «JuniorZ» у Хмельницькому, вона вирішила ознайомити з новою методикою по варіативним модулям і своїх колег з Каховського району. З цією метою  організувала на базі навчально-виховного комплексу всеукраїнський семінар для вчителів фізичного виховання за підтримки Міністерства освіти і науки та спортивного руху Олександра Педана «JuniorZ», який і  відбувся 17 січня.

 

«Я хочу показати всім учням, наскільки легко зробити уроки фізкультури цікавим для дітей! На жаль, дітям не цікаво на уроках фізкультури. Стандартні модулі, одні й ті ж контрольні норми не дають дітям творчо розвиватися. Шкільна програма розрахована на загальне розвиток учнів, а не на спорт високих досягнень. Я впевнена, що введення творчих модулів відкриє можливість дітям бути активними, розкутими та цілеспрямованими. У своїй школі я почала займатися учнями чирлідингом на перервах і в якості розминки. Дітям це дуже подобається! Я бачу, як кожне тренування надає їм упевненості і збільшує коло спілкування», - поділилася Олена новацією та її першими результатами.

 

Це була дійсно важлива подія, оскільки проект вперше впроваджується не в міській, а сільській школі. Учасників семінару привітали голова районної ради Тетяна Тертична, заступник глави райдержадміністрації Ольга Вакулич, начальник районного відділу освіти Тетяна Калініченко і кам'янський сільський голова Алла Федай. В їхніх словах звучала гордість за те, що Каховщина є лідером не лише у сільськогосподарській галузі, а й у впровадженні новітніх технологій у розвитку освітянської галузі. І водночас - запевнення у тому, що буде докладено всі зусилля для поширення проекту і в інших школах району.

 

В рамках семінару було розглянуто шляхи впровадження та популяризації 32 модулів з нових видів спорту на уроках фізкультури, які  додано до навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки на 2017-2018 рр. з предмету «фізична культура». Вчителі фізкультури відтепер зможуть викладати, окрім стандартних видів спорту, і такі як: петанк, чирлідинг, самбо, хортинг, аеробіка, флорбол тощо.

 

У семінарі взяли участь науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти Галина Коломоєць з Київського «Інституту модернізації змісту освіти», завідувач кафедри теорії і методики виховання Херсонської академії неперервної освіти Сергій Моїсеєв, Ілля Чумак з Федерації Фрізбі,  президент Херсонської обласної федерації дзюдо та самбо Володимир Шадрін з синами.

 

Всі разом вони провели презентацію деяких варіативних модулів. Наприклад, петанк – командна гра з кулями. Її особливість полягає в тому, що вона є доступною для всіх, без винятку, дітей і є не менш цікавою і захоплюючою, аніж футбол чи волейбол.

 

У борцівському клубі ДПДГ «Каховське» в рамках всеукраїнського проекту «Самбо в кожний навчальний заклад» юні спортсмени та головний тренер відокремленого підрозділу НФСУ «Херсонська обласна федерація самбо НФСУ» Ренат Мірзолієв провели не менш захоплюючий майстер клас. Учасникам заходу були показані основні елементи  боротьби самбо, правильність групування при падінні, елементи самооборони, які увійшли до шкільної програми з самбо. Спортсмени-самбісти не тільки демонстрували, а й відпрацьовували на практиці  разом з вчителями фізичного виховання  прийоми боротьби самбо. Серед учасників семінару також знайшлися бажаючі вийти на татамі, в їх числі – і працівник Каховського районного відділу освіту Олена Задворна, для котрої цей вид спорту є рідним.

 

Без перебільшення можна сказати: відбулося справжнє свято для вчителів фізичної культури. Окрім позитивних емоцій та приємних спогадів кожен з його учасників отримав сертифікат про проходження семінару.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.