Нова Каховка
C

» » Каховчан запрошують вшанувати пам'ять Героїв Крут

Каховчан запрошують вшанувати пам'ять Героїв Крут

В понеділок, 29 січня, каховчан запрошують вшанувати пам'ять Героїв Крут. 

 

Урочистий захід розпочнеться о 14:00 на каховській міській набережній, біля пам’ятного знаку Гетьману Богдану Ружинському (козацький сквер).

 

Нагадаємо, 29 січня 1918 року відбулося збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 4-х сотень вояків.

 

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

 

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.