Нова Каховка
C

» » У Бериславі відкрили першу сонячну електростанцію

У Бериславі відкрили першу сонячну електростанцію

У Бериславі відкрили першу сонячну електростанцію

Минулого тижня, не дивлячись на песимістичні настрої скептиків, запрацювала перша в Бериславі фотоелектрична сонячна електростанція «Таванська-2» потужністю 7,68 МВт.

 

Сонячна енергетика - екологічно чиста,  повністю радіаційно безпечна і не утворює відходів, що вимагають подальшої утилізації. Саме тому сонячна енергетика останнім часом стала однією з тих галузей, що найбільш активно розвиваються в Україні.

 

Херсонщина – унікальна область, адже нараховує близько 200 сонячних днів у році, тож є продуктивним регіоном для розвитку сонячної енергетики в Україні. Проте ще рік тому для пересічного мешканця Берислава думка про реалізацію потужного інвестиційного проекту, та ще й на місці смітників в північно-східній частині міста, здавалася фантастичною.

 

«Це не перший проект нашого підприємства, проте найпотужніший за обсягом виконаних робіт. Загалом альтернативна енергетика – це перспективна галузь, враховуючи затверджений «зелений» тариф. Очікуємо, що термін окупності цієї станції складатиме 5 років. Згідно з законом, «зелений» тариф встановлений до 2030 року, тож плануємо побудувати ще декілька подібних об’єктів на території міста Берислава та Бериславського району», – наголосив Євген Ладнич, генеральний директорі ндустріальної групи компаній «Рентехно», яка сфокусована на розвитку та запровадженню інженерних рішень з використанням енергозберігаючих технологій і відновлюваних джерел енергії.

 

Дмитро Лукомський, співзасновник індустріальної групи компаній «Рентехно», зауважив:«Комплектуюче обладнання станції – продукт іноземних та українських виробників. Об’єкт спроектовано з використанням стрінговихінвенторів та полікристалічних кремнієвих модулів.Наземна фотоелектрична сонячна електростанція «Таванська-2» складається із30382 фотоелектричних модулів (ФЕМ) типу Q.POWER G5–270 Wp потужністю 0,27 кВт кожен. Усі інвертори поєднані в групи, котрі підключені до комплектних трансформаторних підстанцій 0,4/10 кВ. Орієнтовна кількість виробленої електроенергії на рік складатиме близько 10942 МВт/год».

 

Безпосереднє будівництво сонячної електростанції тривало 6 місяців. За цей термін близько 100 жителів міста Берислава та прилеглих сіл отримали робочі місця. Реалізація проекту стала можливою завдяки злагодженій співпраці місцевої влади, інвесторів, інженерів групи компаній «Рентехно». Вклад у будівництво сонячної електростанції — 9 млн.дол. До кінця 2018 року планується введення ще двох станцій, встановленою потужністю 13,5 МВт., зведення яких, до речі, вже розпочато.

 

Місто Берислав не тільки позбулося страшенних смітників, а й отримує щорічно до міського бюджету більше 600 тис. грн. лише орендної плати за землю.

 

«Такі надходження становлять 10% до обсягу власних надходжень міського бюджету та в подальшому суттєво впливатимуть на фінансову спроможність нашої громади. Сподіваємося, що інвестори нададуть підтримку у реалізації соціальних проектів у місті», - поділився своїми очікуваннями Олександр Шаповалов, міський голова Берислава.

У Бериславі відкрили першу сонячну електростанцію


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.