Нова Каховка
C

» » Бериславський район отримав найкращий бюджет за останні роки

Бериславський район отримав найкращий бюджет за останні роки

Бериславський район отримав найкращий бюджет за останні роки

Найкращим за останні 3 роки назвав бюджет Бериславського району на 2018 рік голова постійної депутатської комісії з питань планування, бюджету, фінансів райради Олег Дядюн.

 

— Ми на 100% профінансуємо зарплати в сільрадах, недофінансували лише трохи енергоресурси, аби дати стимул громадам впроваджувати енергозберігаючі технології. Якщо вони зможуть щось на цьому зекономити, то наприкінці наступного року у сільрад буде можливість самим направити залишки на те, що вважатимуть за потрібне. Невирішеним залишилося й питання надбавки в 20% для працівників позашкільних закладів освіти. Воно не вирішене на законодавчому рівні, і як тільки це станеться, ми готові повернутися до його перегляду, — зазначив він.

 

Сам бюджет-2018 Бериславська райрада затвердила 21 грудня. Він обрахований на рівні 410 833 241 грн. До переліку захищених статей загального фонду районного бюджету, крім зарплати працівників бюджетних установ, оплати комунальних послуг і енергоносіїв, включені, зокрема, придбання медикаментів, перев’язувальних матеріалів, оплата послуг з охорони комунальних закладів культури.

 

Розгляд проекту бюджету на засіданнях постійних депутатських комісій традиційно супроводжували гострі дискусії. «Перший його варіант, наданий райдержадміністрацією, передбачав суттєве обмеження прав сільських громад у частині фінансування, — прокоментував Олег Дядюн. — Попри децентралізаційну реформу в Україні, РДА намагалася максимально централізувати владу в районі у питанні коштів. Це б зробило сільради «ручними» і залежними від волі РДА. Райрада була проти цього. На нашу думку, децентралізацію можна проводити не тільки шляхом об’єднання громад, а й наданням повноважень сільським радам в їх нинішніх межах. Чому б їм не дати можливість самостійно розпоряджатися власними коштами? Крім того, останні 3 роки їх фінансування й без того обрізалося, як тільки можна. Зрештою, РДА підтримали наші зауваження».

 

— Районний бюджет на 2018 рік є збалансованим. Торік ситуація була зовсім іншою, ми мали дефіцит у 15 млн. грн. Протягом 2017 року ми «наздоганяли» бюджет і вирівнювали його, тож із жовтня вже мали перевиконання. Сподіваюся, на січень 2018-го матимемо в ньому 5—7 млн. грн вільних залишків, — доповнив голова РДА Олександр Гомон.

 

Крім того, на сесії ухвалили зміни до районного бюджету на 2017 рік. Вони викликані тим, що з держбюджету на район було спрямовано 2 млн. гривень на укріплення матеріально-технічної бази Бериславської центральної районної лікарні й районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.