Нова Каховка
C

» » На Бериславщині з’явиться перша об’єднана громада

На Бериславщині з’явиться перша об’єднана громада

З великим запізненням у Бериславському районі нарешті розпочинається процес децентралізації. Першою об’єднаною територіальною громадою тут усі шанси має стати Новорайська, до якої зголосилася увійти Червономаяцька сільська рада.

 

Висновки щодо відповідності проектів рішень обох цих сільрад стосовно добровільного об’єднання Конституції та законам України 11 грудня затвердив своїм розпорядженням голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв. Відповідні ж рішення Новорайської і Червономаяцької сільрад були ухвалені 23 і 24 листопада та пройшли всю необхідну процедуру разом із громадським обговоренням.

 

— Ми тягнули з децентралізацією до останнього. Далі було вже неможливо, та й дороги назад немає. Тож два місяці тому ми розпочали активну роботу з утворення ОТГ. А тепер у цьому питанні вийшли на фінішну пряму, — прокоментував новорайський сільський голова Олександр Шокуров.

 

За його словами, пропозицію об’єднатися з Новорайськом дуже добре сприйняли у Червоному Маяку. «У них фінансова ситуація вкрай складна, — додав сільський голова. — Тепер ми очікуємо на остаточні ухвалення необхідних рішень: до кінця грудня вони мають бути прийняті на сесіях обох наших сільрад. А проведення перших виборів у новій Новорайській громаді ми очікуємо вже в квітні 2018 року».

 

Як неодноразово повідомляв «Новий день», у керівництва Бериславської райради було зовсім інше бачення децентралізації у районі. Зокрема, воно пропонувало утворити на території Бериславщини одну ОТГ. Проте у самих громадах вирішили інакше. І слідом за Новорайськом наступними можуть об’єднатися Новокаїрська, Качкарівська і Милівська сільради. Днями тут розпочали проведення громадських слухань з цього питання. На них, зокрема, мають вирішити — якій громаді бути центром майбутньої ОТГ.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.