Нова Каховка
C

» » Каховський аграрний ліцей віддадуть військовим?

Каховський аграрний ліцей віддадуть військовим?

Каховський аграрний ліцей віддадуть військовим? 

«Село гудить. Ситуація страшна, а колектив готовий йти на крайні заходи аж до перекриття дороги», — так розповідає про події 13 грудня директор розташованого у Зеленому Поді Каховського професійного аграрного ліцею Сергій Ходос. За його словами, в цей день до закладу завітали військові і керів­ництво області. Вони побували також у Каховському державному агротехнічному коледжі в Коробках. Після цього в Зеленому Поді заговорили про ймовірне закриття навчального закладу і розміщення на його базі військових.

 

Саме таке враження склалося, зокрема, у коробківського сільського голови Ігоря Сегляника, який розповів про це «Новому дню». Шокувала подібна перспектива і колектив аграрного ліцею.

 

«Мені говорили, нібито питання вже вирішене, і нас збираються переводити до агротехнічного коледжу. Але невже наші вчителі їздитимуть до Коробків? І чому вирішили переводити саме наш ліцей, до роботи якого немає ніяких зауважень? Чому не переводять інші заклади профтехосвіти з інших районів? І як це буде відбуватися, адже у ліцея і коледжа зовсім різний профіль. Я не можу зрозуміти, що коїться», — зізнався Сергій Ходос.

 

Як пояснив голова РДА Валерій Салтиков, військові побажали розмістити їх у гуртожитку коробківського коледжу. Освітяни ж запропонували іншу ідею: перевести Каховський аграрний ліцей і Новоолексіївське ПТУ № 23 Генічеського району до Коробків, а приміщення цих закладів віддати військовим.

 

«Мені здається, що буде саме так. Адже і ліцей, і ПТУ збираються передати на фінансування з місцевих громад, які це просто не потягнуть: ані Новоолексіївка, ані Зелений Під. Це не означає закриття закладів, вони просто змі­нять адресу розташування», — зазначив він.

 

— Сьогодні жодного рішення стосовно долі всіх вказаних закладів поки немає. А розміщення військовослужбовців є лише далекою перспективою. Якщо рішення ухвалюватиметься, то тільки на рівні Міносвіти і Мін­оборони. Наша ж головна мета — аби жодна дитина не постраждала і мала доступ до якісної освіти. Це ми забезпечимо, — коментує ситуацію начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький.

 

Водночас стало зрозуміло, що подібні розмови таки ведуться. «Ми будемо сприяти працевлаштуванню всіх викладачів, які працюють у вказаних закладах, — обіцяє він. — До завершення навчального року, тобто до липня 2018-го, не може вчинятися жодних відповідних дій, бо зупинка навчально-виховного процесу заборонена законодавством», — наголошує Євген Криницький.

 

Питання подальшої долі ПТУ постало ще 2 роки тому. «Тоді їх передали на фінансування з обласного бюджету, а оптимізації потребують вони всі, — доповнює чиновник. — Щодо термінів ухвалення рішень [по вказаних закладах], то цього слід очікувати, думаю, не раніше квітня-травня 2018 року».

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.