Нова Каховка
C

» » Довга черга за субсидіями у Бериславі

Довга черга за субсидіями у Бериславі

Майже у 8 разів збільшилася кількість одержувачів субсидій в Бериславському районі за минулий рік. Проте велика кількість бажаючих її отримувати чекають на відповідь багато місяців поспіль.

Останнє засідання колегії Бериславської райдержадміністрації ледь не зірвали «непрохані гості». Просто під час її роботи до зали увійшла група обурених жителів села Веселого. Люди поскаржилися, що майже по півроку не можуть дочекатися оформлення субсидій на придбання газу і ву­гілля. «Затримка величезна, а працівники управління соцзахисту РДА не квапляться виконувати свою роботу. Селяни вже були налаштовані перекривати трасу, але ми вирішили прийти сюди, аби спробувати знайти відповіді на свої питання», — заявили делегати з Веселого.

Про наявність проблем з оформленням субсидій говорить і голова сільради Людмила Аннас. «Якби в управлінні соцзахисту були зацікавлені, то подібної ситуації не було б», — зазначила вона в розмові з автором цих рядків. З тим, що ситуація справді складна, згодна й начальник управління Інна Коваленко. Водночас вона стверджує, що проблема пов’язана з різким збільшенням заяв на оформлення субсидій і відсутністю достатньої кіль­кості працівників.

Зараз ми завершуємо обробку заяв, які надійшли у вересні. Всього ж протягом 2015 року до нас звернулися по призначення субсидій на вугілля 3,5 тисячі сімей. Це на 2372 заяви більше, ніж у 2014 році. Були нараховані субсидії 2889 сім’ям на загальну суму 4,878 млн. грн. Посудіть самі: у 2014-му ними користувалися 4,1% від усієї кількості домогосподарств району, а у 2015-му — вже 30,9%! Проте 136 особам субсидії не були призначені через помилки у поданих деклараціях або ж через те, що заявники не мають права на субсидію через достатній рівень своїх доходів. Найбільше до нас на­дійшло звернень від жителів Берислава, Новорайської, Червономаяцької, Зміївської й Тягинської сільрад, — підкреслила Інна Коваленко.

За її словами, для більш якісної роботи управлінню потрібно щонайменше 3 додаткові штатні одиниці, адже існуюче навантаження більш ніж удвічі перевищує норму. «Нам доводиться проводити додаткову роботу з перевірки поданих даних. Деякі декларації перевіряємо навіть двічі. У січні було всього призначено по субсидіях 594 справи. Потребують реєстрації в електронній базі заяв 719 справ. За кожною з них маємо отримати відпо­відну інформацію про доходи від Державної фіскальної служби і лише потім здійснювати необхідні розрахунки», — додала Інна В’ячеславівна.

— Чому не можна зробити так, щоб узяти додаткових людей до управління? Якщо треба — нехай вночі сидять! Адже виходить, що громадяни чекають субсидії, а ви працюєте тільки до 16.00, — обурився на колегії радник голови Херсонської облради з питань соціально-економічного розвитку Бериславського району Валерій Літвін.

— Ми не розходимося до самого вечора, — заперечила Інна Коваленко. — До того ж, наші спеціалісти щоденно обробляють по 78 справ при нормі 35.

На засіданні колегії на адресу управління соцзахисту посипалися й інші зауваження. Привід для цього дала ревізія його фінансово-господарської діяльності, нещодавно проведена Державною фінансовою інспекцією в Херсонській області. За інформацією інспекції, в управлінні встановлені порушення на загальну суму в 346 тис. грн. — внаслідок безпідставної виплати коштів у вигляді субсидії для відшкодування витрат на при­дбання вугілля, через допущення втрат боржників у зобов’язанні повернути зайво отримані суми державних допомог і пропущення термінів позовної давнини тощо. Щоправда, як зазначив голова РДА Максим Приходько, після дотримання всієї процедури (фінінспекція дала 30 днів на усунення виявлених порушень) управління має право звернутися до суду для оскарження результатів ревізії.

— Ми не згодні з висунутими нам обвинуваченнями, — підкреслює Інна Коваленко. — Так, фінінспекція вважає незаконною видачу субсидій на тверде паливо на суму 189 тис. грн. через те, що люди, які їх отримали, мають у своїх будинках газові опалювальні системи. Проте згідно з нормативно-правовими документами заявники мають право самостійно обирати собі вид субсидії — на вугілля  або на газ. Ми не допустили отримання ними державної допомоги на обидва види палива, тому жодним чином закон не порушили. Що ж стосується невідшкодованих державі зайво отриманих коштів, то ця ситуація виникла з вини самих громадян: або вони приховали якусь інформацію, або ж не повідомили вчасно про вихід на роботу. Тепер люди відмовляються повертати зайво отримані кошти, а ми з них «збивати» ці борги не можемо через від­сутність механізмів.


Олег БАТУРІН Новий день


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарі

дописувач 21 лютого 2016 13:14
Щоб радник голови ХОДА Литвин багато не вказував, як і кому працювати; поставте йому коло себе столик, дайте пачку паперу, калькулятор та купу подання на субсидію. А тоді подивимось хто мало працює а хто за подвійну виробітку повинен отримувати премію та доплату, через переробку, я думаю її навіть можна взяти з оплати "великого" радника. Нехай він напише, яка в нього пільгова пенсія. І так показники падіння в Бериславщині катастрофічні, а з таким радником будуть ще "кращі". Скоро заживем. Орать - не пахать.
  • Нравится
  • 0

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.