Нова Каховка
C

» » Голова Високопільської ОТГ: Ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку

Голова Високопільської ОТГ: Ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку

Високопільська ОТГ друга об’єднана громада на території Високопільського району, до складу ОТГ входить райцентр – смт Високопілля і села: Потьомкине, Князівка, Тополине, мала Шестірня, Новогригорівське, Федорівка, Нововознесенське, Добрянка, Костирка, Вереміївка.

 

Наприкінці жовтня мешканці ОТГ обрали голову та раду ОТГ. Головою об’єднаної громади було обрано Високопільського селищного голову Руслана Заставу.

 

Голова Високопільської ОТГ: Ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку 

Вашій увазі невелике бліц-інтерв’ю з новообраним головою Високопільської ОТГ. Говоримо про бюджет, проблеми та завдання та про перші кроки об’єднаної громади.

 

29 жовтня пройшли вибори голови та ради ОТГ. Чи провели ви першу сесію, вибрали секретаря, заступників?

 

Так, в нас уже було 2 сесії, перша відбулася 16 листопада, на якій було визначено повноваження депутатського корпусу, (депутатський корпус Високопільської ОТГ складає 26 депутатів-ред), були утворені постійні депутатські комісії. Перед початком першої сесії, ми провели погоджувальну раду, склали перелік питань, які розглядались на сесії і погодили відповідно керівників постійних комісій, я озвучив кандидатуру секретаря ради, кандидатуру на заступника селищної голови.

 

Всі ці питання були також затверджені на першій сесії. Незважаючи на те,що політичний окрас, скажімо так різнобарвний – і «Аграрна партія», і «БПП», і «Батьківщина», і «Укроп» та само висуванці, – рішення приймалися майже одноголосно. При голосуванні за секретаря ради у нас був проти лише один депутат.У нас є депутати, які мають досвід роботи, вони були і при посадах на державній службі, і депутатами райради. На другій сесії ми прийняли регламент роботи ради. Достатньо об’ємним видався цей документ – 35 сторінок. Два сільські голови працюють во старости у своїх селах, старостинські округи ми ще не затвердили. 

Голова Високопільської ОТГ: Ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку 

Які взаємовідносини у вас з районною владою (райрадою, РДА) Нормальні чи є проблеми?

 

Питань до райради взагалі ніяких немає. У нас недоречності були на протязі всього періоду з адміністрацією стосовно будівництва футбольного майданчику. Адміністрація пропонує нам не віддавати ДЮСШ поки не побудоване це поле.

 

Ви плануєте у себе управління освіти створювати?

 

На другій сесії ми затвердили структуру. У складі структури апарату є відділ соціальної інфраструктури, де ряд спеціалістів будуть відповідати за культуру, спорт, соц захист і за освіту. Окремого відділу не створювали. 

Голова Високопільської ОТГ: Ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку 

Я так зрозумів, питання на 2018 рік щодо оптимізації навчальних закладів не стоїть. Ви готові фінансувати та утримувати існуючу мережу?

 

До кінця навчального року, ми подивимось, як усе спрацює, мабуть якусь оптимізацію прийдеться проводити. Але поки що про це зарано говорити.

 

Ви вже почали формувати бюджет ОТГ на наступний рік?

 

Нещодавно ми остаточно визначилися з об’єктами які ми будемо «забирати» у району та їх фінансувати. Ми вирішили забрати всі освітні заклади, бібліотеки, сільські будинки, клуби і районний будинок культури, музей, музичну школу. Медичні заклади залишаються в районі. Поки. Про це клопотали медики, тим паче, що вона зараз в умовах реформування. Стосовно бюджету. Зараз всі фінансові установи та організації працюють. Вони надають необхідні документи. Також ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку. 

Голова Високопільської ОТГ: Ми плануємо проїхатися по всіх селах, щоб скласти відповідно програму соціально-економічного розвитку 

Добре, а тепер про майбутнє. Ми нещодавно були у Високопіллі, не те що я вигадую, а це дійсно було, нам казали, що у вас є проблеми з водою. Навіть називали райони, я вважаю, що ця проблема є найбільшою?

 

Взагалі перед виборами, коли я кожен населений пункт, кожен двір пройшов, було 2 питання, що передусім хвилювали мешканців. В селищі свого часу питну воду возив трактор з бочкою. Завдяки Американському проекту в селищі майже 30% накрили водопостачанням, зробили та відремонтували водопровід і плюс фільтрування води за Американські кошти. Зараз залишився ще майже мільйон, я сподіваюсь, що ці кошти підуть на з’єднання артезіанських свердловин, щоб ми могли вийти на центральну частину селища.

 

На що плануєте витратити інфраструктурну субвенцію?

 

Нам дуже потрібна для комунального підприємства машина – автовишка, а також комунальному підприємству, щось на кшталт міні асфальтного заводу, як в Асканії-Новій. Спілкувався з цього приводу у телефонному режимі з головою Асканійської ОТГ. Потім може буде можливість поїхати, подивитися, як він працює. Тому що в нас свого автодору на території району немає і це дуже велика проблема. До речі в райцентрі за ці 2 роки ми більш-менш відремонтували дороги, але в основному все залишилося з радянських часів, тому між селами доріг, майже немає. Є у нас дальнє село, воно взагалі відрізане, там навіть шкільний автобус не може проїхати. Тільки трактор може приїхати і забрати всіх.

 

Нещодавно відбулися установчі збори асоціацій ОТГ Херсонщини. На вашу думку, потрібна така асоціація,чи не потрібна?

 

Звісно потрібна, ділитися досвідом потрібно. Наскільки вона буде ефективна, побачимо. Я вважаю, якщо ми захочемо, то вона буде обов’язково добре працювати.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.