Нова Каховка
C

» » Поіменне голосування депутатів місцевих рад почнется вже з лютого 2016 року

Поіменне голосування депутатів місцевих рад почнется вже з лютого 2016 року

Поточний 2016 рік внесе багато змін у сфері прозорості діяльності органів місцевого самоврядування

Вже в першій половині 2016 року очікуються перши суттєві нововведення: поіменне голосування, відкритості даних та відкритості публічних коштів.

Ми розпочинаємо знайомити читачів та громадськість у хронологічному порядку і перше, це поіменне голосування депутатів, яке вже буде у лютому місяці.

 

Так, починаючи із 23 лютого 2016 року (набуває чинності Закон України "Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні” щодо поіменних голосувань”) всі рішення місцевих рад, окрім деяких особливих випадків, приймаються відкритим поіменним голосуванням, а результати та протокол сесії ради мають бути оприлюднені в день голосування на офіційному веб-сайті ради.

Тобто, наприклад, запланована на 25 лютого 2016 року сесія Новокаховської міської Ради повинна відбуватись з врахуванням змін у законодавстві!

Що це дає звичайним громадянам? Найперше, поіменні голосування дають розуміння хто із депутатів приймав рішення на корить чи проти конкретних справ (будь то виділення земельних ділянок чи прийняття бюджету міста). Відтепер жоден депутат не зможе відкрутитись, його голосування навіки закарбуються в його репутації.

Таким чином кожен охочий та правоохоронні органи зможуть відслідкувати можливий конфлікт інтересів депутатів при голосуванні за те чи інше рішення, а це вже не лише публічний розголос, це покарання за корупційне діяння.

Крім того, поіменне голосування допоможе  виборцям оцінити чи обраний депутат виконує свої передвиборчі обіцянки, чи вступивши у корупційну змову голосує задля власної вигоди. І найприємніше – тепер, якщо ви не встигли на сесію ради, можна буде не виходячи із дому в той же день прочитати протокол сесії ради та ознайомитись як голосував кожен депутат. 

поіменне голосування
Чи підтримуєте Ви поіменне голосування?
Всего проголосовало: 22

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.