Новая Каховка
C

» » Перший урожай найдорожчої спеції у світі зібрали в Херсонській області

Перший урожай найдорожчої спеції у світі зібрали в Херсонській області

Перший урожай найдорожчої спеції у світі зібрали в Херсонській областіУ селі Любимівка Херсонської області місцеві фермери зібрали перший урожай найдорожчої спеції у світі – шафрану.

 

Вирощуванням прянощів на своїй ділянці займається житель Херсонської області, бізнесмен зі Швеції Йохан Боден разом із дружиною. Саме він завіз в Україну посадковий матеріал і почав вирощувати його на своєму городі.

 

Фермери розповіли, що експеримент із вирощування шафрану в Херсонській області обійшовся їхній родині не дешево. За кожен кілограм посадкового матеріалу у вигляді цибулин довелося заплатити по 4-5 євро (124-155 грн). Однак, шафранові крокуси підтвердили свою рентабельність – заробіток на квітах окупив вкладені витрати з лишком. Грам уже висушених і готових до використання тичинок коштує від 1,5 до 2,5 тисяч євро (від 46,7 до 77,9 тисяч грн за грам).

 

За словами аграрних новаторів, ця іранська спеція має хороший попит в країнах Європи. Як виявилося, шафран відмінно прижився на херсонській землі.

 

Цікаво, що на відміну від багатьох сільськогосподарських культур, шафран розквітає з першими заморозками. Тобто до збирання врожаю приступають, коли всі інші земельні роботи вже закінчені.

 

Дуже важливо зібрати саме квітки, проте, як пряність використовуються не пелюстки, а червоні тичинки всередині суцвіть. За приблизними підрахунками, з 25 квіток збирається лише 1 грам спецій, адже тут важливі саме невеликі червоні тичинки, які знаходяться в рослині. Після відділення тичинок їх висушують. Примітно, що висушені спеції можуть зберігатися до ста років.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.