Нова Каховка
C

» » Горностаївський волонтер створив відеопроект "Відкритий мікрофон"

Горностаївський волонтер створив відеопроект "Відкритий мікрофон"

Приходити щосереди на центральну площу селища і висловлювати наболілі проблеми своїм землякам запропонував житель Горностаївки, відомий волонтер Фазель Манан. Бажаючих взяти участь у його новому відеопроекті "Відкритий мікрофон", щоправда, виявилося одиниці. Як не дивно, більш охоче підходили до "мікрофона" представники місцевої влади. Попри це, Фазель стверджує, що проект триватиме і далі.


— Ідея створення "Відкритого мікрофона" прийшла мені після поїздки до Іванівського району. Коли я після дворічної перерви знову побував у їхньому райцентрі, то просто його не впізнав — настільки Іванівка змінилася за цей час на краще. Там відкрилися нові дитячі й спортивні майданчики, багато чого й іншого зроблено у селищі. У мене виникло питання: як їм це вдалося? В чому секрет? Як за ці два роки вони змогли досягти такого результату? А оскільки в Горностаївці проблем є чимало, в мене виникла ідея організувати діалог із владою, щоб люди мали можливість поставити свої запитання. Наприклад: чому в нашому районі погане автобусне сполучення? Чому людині, аби дістатися до райцентру, треба винаймати таксі за 300 гривень? Чому у нас згортається перелік послуг в центральній районній лікарні, не працюють пологовий будинок, відділення хірургії? Чому наші школи не здатні надавати учням якісну освіту? Чому Горностаївська ЗОШ № 1 за результатами останнього ЗНО посіла аж 179-е місце в області, а ЗОШ № 2 — 255-е? І головне: які кроки здійснює влада, аби змінити все це на краще? — пояснює Фазель Манан.


Проте автор ідеї був дуже здивований тим, що самі люди виявилися не готовими до діалогу.

 

"З першого "мікрофона" до нас з задоволенням приходять чиновники, голови селища, району. Хоча я думав, що буде навпаки. Десь на кухнях люди готові обговарювати, як усе погано. А відкрито про це говорити — ні. Водночас уже був випадок, коли порушену на "Відкритому мікрофоні" проблему вдалося вирішити. Її озвучували підприємці, котрі були незадоволені адміністрацією горностаївського ринку. Селищний голова буквально наступного дня після обговорення зібрав усі сторони, і бажаного результату вдалося досягти. Ще плюсом цього проекту є можливість почути обіцянки представників влади, а в разі їх невиконання спитати з них по повній. Приміром, нещодавно в нашій лікарні зламався рентген-апарат. Голова райради Сергій Карпеченко пообіцяв для вирішення проблеми до кінця року виділити необхідні кошти з районного бюджету. Подивимося, як він виконає дану обіцянку", — додає Фазель.


Після чотирьох зустрічей "Відкритого мікрофона" на центральній площі автор проекту вирішив трохи змінити його формат. Тепер він виїжджатиме з камерою до лікарні, районного центру зайнятості, управління соціального захисту та інших установ, аби там на місці почути від людей про наболіле. Зустрічі ж на площі поки вирішено проводити раз на місяць.


— Я хочу, аби всі зрозуміли, що "Відкритий мікрофон" не "проти" когось, а "за", — підсумовує Фазель Манан. — Мені здається дуже важливим і позитивним порушувати наболілі питання. Бо завдяки цьому є шанс наблизитися до їх вирішення.

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.