Нова Каховка
C

» » Новокаховські освітні заклади недоотримують фінансування

Новокаховські освітні заклади недоотримують фінансування

Освітні заклади Нової Каховки перебувають у вкрай незадовільному стані. Такого висновку дійшли члени громадської ради при виконкомі міськради, спираючись, зокрема, на висновки спеціальної комісії з вивчення цього питання під головуванням першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова


«У поганому стані віконні блоки, до підвальних приміщень потрапляє вода, є випадки деформації будівель, руйнації покрівель. На усі ж капітальні й поточні ремонти цього року з бюджету міста було виділено на всі 32 освітніх заклади 5,03 млн. гривень. Профінансовано з них поки 2,5 млн. грн. З бюджету розвитку міста не було передбачено нічого», — констатує член громадської ради Олександр Євстратов.


Під час розгляду даного питання на засіданні громадської ради присутня представниця відділу освіти міськради зізналася, що вони щорічно надають заявку на фінансування повною мірою з урахуванням усіх потреб, проте фінансове управління міськради "викреслює частину коштів". 


— Фінансова ситуація дійсно критична, — визнає заступник міського голови Володимир Сироватка. — Є справедливі зауваження по будівлях і не лише в освіті, а й інших закладах соціальної сфери. Ми у 2017 році виділили на захищені статті по закладах освіти і медицини загалом 49 млн. грн. Цього недостатньо. Адже лише по захищених статтях і лише освіті не вистачає на рік 10,8 млн. грн.


Цікаво, що в сусідній Каховці у 2017 році на капітальні видатки двох десятків тамтешніх закладів освіти виділили з міського бюджету значно більшу суму — 12,6 млн. грн. За словами начальника відділу освіти міськради Михайла Гончара, завдяки цьому вже вдалося зробити чимало — від ремонту спортзалу у школі, капремонту кухні у дитсадку "Сонечко" до придбання нової автівки для міжшкільного комбінату. Проте й планів ще більше: побудувати новий спортивний майданчик у ЗОШ № 1, бо "нинішній вже розвалився", облаштувати туалет для дітей з обмеженими можливостями в ЗОШ № 3 і багато чого іншого.


Водночас депутати міськради вважають, що зробленого у Каховці недостатньо, і дорікають Гончару в тому, що він не просить у них коштів ще більше. Зокрема, вони відзначили необхідність повної заміни комп’ютерів у школах міста. І звинуватили начальника міськво, що той мовчить про цю проблему. "Гроші б виділили!" — запевняють депутати.


— Комп’ютери в наших освітніх закладах є, вони дійсно здебільшого морально застарілі, — погоджується Михайло Гончар. — Проте на їх оновлення потрібні дуже значні кошти. Ми намагаємося реально дивитися на речі і поступово вирішувати наявні проблеми, розставляючи пріоритети. Тим більше, що ми розраховуємо на придбання нових комп’ютерів за рахунок державного бюджету. Якщо це не вдасться, тоді згодом проситимемо допомоги у міськради.

 

                                                                                          джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.