Нова Каховка
C

» » Дітей з Любимівки не пускатимуть до садків Каховки

Дітей з Любимівки не пускатимуть до садків Каховки

З вини депутатів своєї селищної ради не допущеними до дошкільних навчальних за­кладів сусідньої Каховки уже з 1 вересня можуть залишитися десятки дітей з Любимівки Каховського району.

 

Їхніх батьків вже попередили про це, і 4 серп­ня вони прийшли до селищної ради висловити своє обурення. Хоча про цю ситуацію багато разів повідомляли місцевих депутатів.

 

Дійсно, з 1 вересня ми припиняємо прийом дітей з Любимівки, а також Василівки і Малокаховки. Ми попереджали про це багато разів відповідні громади, пропонували варіанти вирішення ситуації, проте ніякої реакції так і не дочекалися, — констатує начальник відділу освіти Кахов­ської міськради Михайло Гончар.

 

Загалом до дитсадків міста ходять близько 100 дітей з сусідніх населених пунктів ра­йону. Переважно це жителі Любимівки. Адже в цьому селищі працюють лише 2 невеличкі дитсадки, що не задовольняють потреби місцевого населення. І на сесіях селищної ради, і на сесіях Каховської районної ради не раз порушували питання про необхідність виділення коштів із місцевих бюджетів для співфінансування на утримання і харчування дітей в дошкільних закладах міста.

 

Ми щорічно направляли також відповідні листи до органів місцевого самоврядування. Справа в тому, що після бюджетних реформ і децентралізації місцеві громади стали значно заможніші. У них уже є кошти для вирішення даної проблеми. Водночас Державна аудиторська служба нещодавно вказала нам на нецільове використання коштів міського бюджету на утримання дітей з району. Загалом протягом 2013—2017 років вона нарахувала нецільового використання розміром близько 0,5 млн. грн. Тому ми запропонували Любимівській селищній раді виділити 100 тисяч гривень — цього вистачило б на утримання їхніх дітей в наших дитсадках протягом року. Незважаючи на те, що дана сума покриває лише 10% від реальних витрат, селищна рада ‘’мала’’ місцевих дітей на увазі, — додав Михайло Гончар.

 

За його словами, діти стали заручниками незрозумілої позиції любимівських депутатів. ‘’Ми обома руками за те, щоб вони продовжували ходити в каховські дитсадки, — підкреслив він. — Та й 100 тисяч гривень — не така вже непідйомна для зовсім не бідної селищної ради сума. Тим більше, що на будівництво нового дитсадка  довелося б ви­тратити значно більше’’.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.