Нова Каховка
C

» » Українці увійшли у 20-ку кращих на всесвітній олімпіаді з робототехніки

Українці увійшли у 20-ку кращих на всесвітній олімпіаді з робототехніки

Українці увійшли у 20-ку кращих на всесвітній олімпіаді з робототехніки

У Вашингтоні пройшла перша всесвітня олімпіада з робототехніки, в якій прийняли участь школярі з 160 країн світу. Українська команда увійшла у 20-ку кращих

 

Головна мета конкурсу - спонукати у молоді бажання займатися точними науками та інформаційними технологіями. Результати змагань визначали, хто розробив і створив найрозумніший роботизований апарат. Українська команда, хоча й не зайняла призового місця, задніх не пасла.

 

У приміщенні, де проходила олімпіаду було 163 роботи. Усі - з різних країн світу. Учасникам змагання "First Global" видали по однаковому набору конструктора і сказали: творіть.

Німецька команда розробила ідеальний сортувальний механізм. "Блакитні кульки піднімаються вгору і потім падають у більшу сітку, а помаранчеві кульки, навпаки, опускаються донизу", - пояснює учасник німецької команди Фабіан.

 

Грузини «навчили» свого робота стріляти. "Найбільше ми пишаємось ось цим механізмом - за його допомоги робот стріляє кульками", - каже учасник грузинської команди Леван Тчихаїдзе.

 

Українська команда за прототип взяла сільськогосподарську техніку. "Ми саме комбайн і мали на думці, коли конструювали цього робота. Як ви бачите, завдяки ось цьому барабану робот збирає кульки і пропускає їх всередину", - пояснює учасник української команди Ігор Жуковський.

 

Але мета усіх роботів однакова: очистити воду - її імітують блакитні кульки, від забруднення, яке тут зображене помаранчевими. "Тобто завдання робота зібрати кульки, відсортувати і помаранчеві відвезти у лабораторію, а сині - у водозбір", - розповідає українець Ігор Жуковський.

 

Щоб навчити робота розрізняти кульки за кольорами та вправно рухатись, українці працювали не один місяць. В команді їх троє: двоє хлопців-одинадцятикласників та дівчина-випускниця. Усі - з Київського Політехнічного ліцею.

 

Ментор української команди Надія Владикіна розповідає як проходив відбір: "Ми створили тести, щоб оцінити знання, відправили їх у різні навчальні заклади, і вийшло так, що саме з одного ліцею учні показали найкращий результат. Після тесту ми запросили їх на особисту співбесіду, розпитали, чим вони цікавляться, і перевірили, як вони взагалі будуть реагувати в стресових ситуаціях".

 

А ще дітей питали, чи готові вони присвятити проекту практично весь свій час. Оскільки потрібно було не лише розробити модель робота і написати комп'ютерну програму для нього, а й провести чимало тестів, щоб механізм працював бездоганно.

 

"Спочатку ми визначили, яке у робота завдання, потім продумали, як він це завдання буде виконувати. У нас не було можливості перероблювати робота декілька разів. Тобто треба було визначитись із моделлю і вже її вдосконалювати", - каже учасниця української команди Інга Мажуленко. "Ми працювали над ним 5 днів на тиждень, з ранку і до вечора", - каже Інга.

 

Демонстрували роботів на спеціальних полях - тут команди змагались, хто краще впорається із завданням. За два дні треба пережити 6 ігор. У підсумку українська команда ввійшла в 20-ку кращих, обігравши більше ста країн, серед яких США, Франція, Японія та Росія. Хоча організатори First Global наголошують: основна мета заходу, все-таки не змагання.

Засновник First Global Дін Кеймен каже: "Ми хочемо показати дітям, а особливо дівчатам з усього світу, що наука, технології, інженерія та математика - це цікаво". "Розумієте, тут ми можемо створити глобальну мережу, в якій діти вже в такому віці будуть вчитись комунікувати, співпрацювати, а не боротись один проти одного", - пояснює він.

Організатори планують змагання вже на наступний рік. І хочуть, аби за зразком Олімпійських ігор, вони завжди відбувались в іншій країні.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.