Нова Каховка
C

» » Хто фінансуватиме профтехучилища у 2016 році?

Хто фінансуватиме профтехучилища у 2016 році?

Ще до прийняття бюджету на 2016 рік питання фінансування профтехучилищ, в тому вигляді, в якому воно було прописано у проекті бюджету, викликало резонанс в суспільстві. Закон прийнято, однак відкритим залишається питання виконання цього бюджету, адже як заклади фінансуватимуться, якщо міські та обласні бюджети не мають на це коштів.

Про те, що виникне така ситуація, мова йшла ще у грудні минулого руку. Тоді, під час сесії обласної ради, депутати підтримали звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів зазначивши, що «зміна фінансування ставить під загрозу майбутнє системи формування трудового робітничого потенціалу і неодмінно призведе до закриття ряду потужних навчальних закладів». У зверненні також пояснюється, що «прийняття подібних рішень може відбуватися тільки після проведення широкого громадського обговорення та ухвалення індивідуальних програм функціонування технікумів та коледжів у нових фінансових умовах». Майже одночасно, вважаючи рішення передавати ці навчальні заклади на місцеві бюджети поспішним, звернулась до депутата Верховної Ради від Херсонщини і члени ради директорів професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. Однак, профтехучилища все ж таки передали на фінансування з місцевих бюджетів.

Новий бюджетний рік вже розпочався, і наразі ця проблема постала ще гостріше. За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації та депутата обласної ради Євгена Криницького, раніше на профтехучилища виділялась держсубвенція – у 2015 році це 162 млн грн. У 2016 заклади потребують 182 млн грн, проте область має власних прибутків лише 200 млн грн, з них 100 млн грн тільки з Херсона.

Свою позицію до ситуації, що склалась навколо професійно-технічних училищ висловило і керівництво області. Зокрема, перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова направила ряд листів Міністру освіти і науки України Сергію Квіту, Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману, голові Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілії Гриневич, голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрію Павленко, народному депутату України Олександру Співаковському.

У листах зазначено, що «прогнозовані власні надходження місцевих бюджетів міст обласного значення Херсонської області на 2016 рік дають можливість фінансувати витрати професійно-технічних закладів тільки протягом І кварталу».

Так, міста обласного значення не зможуть утримувати профтехучилища до кінця бюджетного року. Але це не єдина проблема, що виникає внаслідок таких бюджетних змін. В листі Валентини Січової також йде мова про те, що серед учнів профтехучилищ, а їх вік в середньому 15-17 років, велика кількість дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених родин. Тому навчальні заклади надають їм соціальний супровід, адже це вік становлення громадянина України. «Залишена без нагляду, соціальної підтримки частина учнівської молоді може поповнити лави неповнолітніх правопорушників», – йдеться у листі.

Вирішення проблеми облдержадміністрація вбачає у передбаченні у державному бюджеті для обласного бюджету цільової субвенції на підготовку робітничих кадрів, як це було у 2015 році, адже профтехучилища готують робітничі кадри для потреб економіки України, а не тільки для конкретних міст. Саме таку пропозицію було сформовано у направлених до Києва листах.

 

ОДА


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.