Нова Каховка
C

» » Керівництво Бериславської райадміністрації перевищело свої повноваження?

Керівництво Бериславської райадміністрації перевищело свої повноваження?

Сільські голови Бериславщини і депутати райради звинувачують керівництво райдержадміністрації в узурпації влади.

 

‘‘Це злочин і узурпація влади! Ви прийшли сюди обманювати людей!’‘— не витримав під час спільного засідання постійних депутатських комісій 27 червня депутат Бериславської райради від БПП ‘‘Солідарність’‘ Олексій Іванов. Його обурення викликало останнє ноу-хау голови рай­держадміністрації Олександра Гомона.

 

«Гомоном видане розпорядження з вимогою для сільських голів узгоджувати з ним усі платіжки по сільрадах. Такого не було навіть за СРСР! Це пряме втручання у фінансові питання місцевих рад, що пов­ністю суперечить курсу держави на децентралізацію. Її ж якраз і роблять, аби позбутися усіх тих, хто сидить на цій трибуні», — показуючи рукою в бік голів райради і РДА, за­явив Іванов.

 

Самі сільські голови озвучувати свої претензії не поспішали. Лише Олександр Вороний з Червоного Маяка і Петро Кречик зі Степного підтримали слова депутата райради. Особливе невдоволення присутніх на засіданні висловлювалося на адресу щойно призначеного заступника голови РДА Івана Бельцика, котрий опікується фінансовими питаннями. Як і Олександр Гомон, він є людиною для Бериславщини новою. Уродженець Хмельниччини Іван Бельцик встиг попрацювати в Міністерстві фінансів України, Національному космічному агентстві України, Держагентстві України з інвестицій та розвитку та заступником голови Білогірської РДА Хмельницької області і Окнянської РДА Одеської області.

 

Бельцик дорікнув червономаяцькому сільському голові, що при формуванні свого бюджетного запиту на 2017 рік ця сільрада примудрилася включити до видатків по культурі трьох сторожів, хоча будинок культури у Червоному Маяку взагалі відсутній. ‘‘Потенційна втрата районного бюджету тільки за цей рік і тільки по цій сільраді становить 144 тис. грн. Жодна з інших сільрад такого собі не дозволила!’‘ — пояснив заступник голови РДА.

 

Олександр Вороний відповів, що мова йде про охоронців БК в селі Ударник: ‘‘Ще ми можемо провести сесію сільради і передати на районний бюджет утримання дитсадка. Готові ми піти і в неоплачувану відпустку, але тоді ви будете самі їздити до нас ремонтувати водогін і замість мене возити людей до лікарні. Та й про яке наповнення бюджету можна вести мову, коли у нас відібрали частину надходжень з єдиного податку?’‘.

 

Як стверджує Іван Бельцик, в структурі апарату Червономаяцької сільради є одночасно і головний бухгалтер, і ‘‘просто’‘ бухгалтер. І це за мінусової дохідної бази тамтешнього бюджету. ‘‘Іванова хтось дезінформував, і він вводить усіх в оману. Ніяких розпоряджень щодо платіжок сільрадам не видавалося. Вочевидь підставою для обурень стали базові норми чинного законодавства, що вказують: у разі незабезпеченості по видатках розпорядник коштів, якому чогось не вистачає, повинен оптимізувати свої видатки. Натомість аналіз місцевих бюджетів свідчить, що, попри виділення їм 24 млн. грн. з районного бюджету протягом поточного року, все одно вони не забезпечують видатки. Деякі сільради дозволяють собі ‘‘оголити’‘ повністю четвертий квартал. Вони передбачають необхідні кошти на апарати [своїх сільрад], а дитсадок, клуб, бібліотеку залишають без зарплати. Потім же вони прийдуть до голови РДА, депутатів райради і попросять виділити потрібні кошти з районного бюджету’‘, — наголосив він.

 

«Навіщо ви вішаєте локшину на вуха? Ну я, може, неграмотний, а всі сільські голови ж грамотні! Ви узурпували владу і прийшли обманювати людей!», — не здавався Олексій Іванов. «Нині гірше, ніж за Януковича», — вигукнув хтось із зали.

 

Згодом голова постійної комісії з питань планування, бюджету, фінан­сів, управління об’єктами комунальної власності та приватизації Бери­славської райради Олег Дядюн приніс до зали документ, про який згадував Іванов. Ним виявилося доручення голови РДА від 18 квітня. ‘‘Воно видане головним розпорядникам коштів. У зв’язку з обмеженими фінансовими ресурсами і з метою підвищення фінансово-бюджетної звітності їм доручено надавати заявку на фінан­сування за незахищеними статтями видатків фінансовому управлінню РДА раз на тиждень за погодженням із головою РДА. А також здійснювати щосереди фінансування за незахищеними статтями видатків по головних розпорядниках бюджетних коштів’‘, — процитував документ Олександр Гомон.

 

«Сільських голів воно жодним чином не стосується. Мова йде лише про доручення для розпорядників коштів — установ, що фінансуються з районного бюджету», — прокоментував Іван Бельцик.

 

«РДА дійсно не дозволяє розподілу бюджету без погодження з фін­управлінням. Це справді порушення їхніх повноважень і порушення закону. Адже повноваження розподіляти бюджети місцевих громад і наявні вільні залишки — виключно в компетенції самих цих громад», — констатує козацький селищний голова Андрій Чирко.

 

«РДА не має права вирішувати дані питання замість органів місцевого самоврядування. Навіть ра­йонна рада в це ніколи не лізе. Коли ми передаємо якісь гроші сільрадам, ми навіть не дивимося що вони далі з ними роблять. А керівництво РДА повинно вести себе скромніше і враховувати думку депутатського корпусу, сільських голів і жителів району», — доповнив Олег Дядюн.

 

За словами голови райради Володимира Коновалова, вся ця ситуація дійсно викликала велике обурення в районі. ‘‘Слід поставитися до цього відповідно. Проте ми все виправимо’‘, — пообіцяв він.

 

Привертає увагу те, що практично всі, хто обурювався під час виступу, згадували децентралізацію, дехто скаржився на невеликі доходи своєї громади. Проте чомусь на Бериславщині поки ніхто так і не зробив першого кроку до реального створення ОТГ, що дозволило б автоматично зняти всі ці проблеми.

 

Що ж стосується втручання РДА в розподіл бюджетних коштів місцевими громадами, то заступник голови райради Ірина Джеманова вважає, що причиною цього може бути перегинання палиці кимось із посадових осіб РДА. І не обов’язково самого його керівництва.

 

«Коли голова райради був у відрядженні, нашого головного бухгалтера у фінансовому управлінні РДА змусили піти за погодженням пла­тіжних доручень до голови РДА», — доповнила вона.

 

Коли ж головбух сказала, що не є працівником РДА, що робити це не зобов’язана і що в разі відмови з’явиться відповідне звернення до прокурора, всі питання до неї зникли. Тому справді цікаво, чому в фінуправлінні перевищують свої повноваження? Дане питання необхідно врегулювати.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.