Нова Каховка
C

» » Чи побудують в Херсоні сміттєпереробний завод?

Чи побудують в Херсоні сміттєпереробний завод?

Херсонська обласна державна адміністрація сприятиме у будівництві сміттєпереробного заводу компанією «New Energy Innovation», повідомляє сайт ХОДА.

 

Найбільше звалище твердих побутових відходів на Херсонщині розташовано на території обласного центру (кількість вивезеного сміття становить близько 3 млн. тонн).


Його експлуатацію було розпочато в 1968 році і цього року завершується розрахунковий термін. Сортування відходів на сміттєзвалищі не здійснюється, а їх приймання проводиться без зважування. Наразі херсонський полігон ТПВ експлуатується незаконно і порушує вимоги природоохоронного законодавства.


«Ми не повинні допустити аби у Херсоні виник екологічний колапс через переповнене сміттєзвалище, як це відбулось у Львові. На жаль міська влада не зважає на проблему, яка швидко насувається на місто. Тому ОДА буде сприяти у будівництві сміттєпереробного заводу, який вирішить проблему утилізації відходів не тільки для Херсона, але і для прилеглих до нього територій», - зазначив заступник голови ОДА Євген Рищук. Він розповів про можливі шляхи вирішення проблеми.


Проект щодо утилізації сміття та використання сільськогосподарських відходів для отримання тепла й електричної енергії може реалізувати компанія «New Energy Innovation» за підтримки інвесторів.


Представники цієї компанії звернулись до ОДА аби заручитись підтримкою для реалізації проекту.


На сьогодні завершена робота щодо виконання умов інвесторів щодо пошуку ділянки під будівництво заводу та перемовини з «Херсонобленерго» щодо необхідної потужності підключення до електромереж. Наразі продовжується розробка алгоритму дій для створення необхідних умов інвесторам.


Нагадаємо, що це не перший проект будівництва сміттєпереробного заводу на Херсонщині, але жоден з них досі не перетворився на реальне підприємство.

 

Так, у Новій Каховці ще в 2012 році з‘явилися представники командитного товариства «Львіворгсинтез», які обіцяли побудувати у місті потужний СПЗ. Міськрада виділила товариству земельну ділянку площею 10 га, а цього року «Львіворгсинтез» додатково отримав ще 8,5 га для будівництва індустріального парку.
 

Нарешті, нещодавно «Львіворгсинтез» запропонував побудувати ще один завод, цього разу в Каховці.

 

Попри інформацію на сайті ХОДА про те, що «New Energy Innovation» вже керує кількома проектами в Україні, які реалізують перетворення органічних відходів на біогаз для створення тепло та електроенергії, в інтернеті майже немає відомостей про діяльність цієї компанії.

 

Єдине, що вдалося знайти, це те, що в 2014 році в Житомирі NEI презентувала проект з переробки органічних відходів на біогаз для створення електроенергії, тепла і палива, а також виготовлення добрив.

 

Станом на 2017 рік Житомирська міськрада все ще шукає інвесторів для будівництва СПЗ.

 

Цікаво, якими ж проектами тоді керує компанія «New Energy Innovation»?Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.