Нова Каховка
C

» » Донбасу через підвищення рівня радіації загрожує екологічна катастрофа

Донбасу через підвищення рівня радіації загрожує екологічна катастрофа

На Донбасі триває підвищення рівня радіації у природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води, що призведе, за аналітичними матеріалами НАН України, до розповсюдження її не тільки на контрольовані території України, а й на територію Росії. 

 

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

 

"За результатами доповіді, можу сказати, що Донбас вже приречений протягом максимум 10 років. Вже розпочались такі процеси, які локалізувати неможливо в принципі", - сказав Тука.

 

Крім підвищення рівня радіоактивності, на сьогодні вже є небезпечні відмінності і в рівнях мінералізації води Сіверського Донця.

 

"Загальна площа води, яка нині заражена, приблизно 15 тис. кв. км", - зазначив Тука.

 

За даними ДСНС, так звані резервні джерела води на контрольованій території Донбасу вже є непридатними для використання.  Він також підсумував, що про цю катастрофу мають знати міжнародні організації, адже проблема настільки серйозна, що мова вже йде про можливе відселення людей з цих регіонів. 

 

"Мова йде не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Мова іде про поступове звільнення цього регіону від людей, бо люди там існувати не зможуть", - резюмував Тука.

 

Нагадаємо, що на сході України є великий ризик витоку хімікатів. 

 

Про це попередив спеціальний доповідач ООН з питання про небезпечні речовини Баскут Тунджак. 


 

истчник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.