Нова Каховка
C

» » Українці не почали масово користуватись трафіком через VPN

Українці не почали масово користуватись трафіком через VPN

Після указу президента України, яким вводилось в дію рішення РНБО про санкції щодо російських соціальних мереж, частина українців почала користуватись VPN-сервісами для обходу заборони. Яскравим свідченням цього є зростання трафіку в Рунет одразу після 18 травня з боку користувачів Нідерландів, США та Німеччини. Українці почали використовувати VPN сервіси, які перекидають трафік з України в Росію саме через вище названі країни.

За даними Liveinternet ріст трафіку склав 2,5 млн користувачів. Варто зауважити, що Liveinternet не вміє ідентифікувати одного й того ж користувача, який заходить в інтернет з різних пристроїв. В результаті частина користувачів врахована двічі, а іноді й більше разів. Ймовірно, що реальних користувачів VPN-сервісів є десь від 1,5 до 2 млн.

Українці не почали масово користуватись трафіком через VPN

Чому ж попри очікування багатьох фахівців українці не пішли масово у VPN-сервіси, і частка трафіку з VPN припинила ріст?

Ймовірно на це вплинула тарифна політика мобільних операторів, які мали деякі тарифні пакети 3G-зв’язку, в яких трафік у ВКонтакте та Одноклассники не тарифікувався. Після блокування операторами доступу до російських соцмереж, використання VPN-сервісів призводило до суттєвого зростання витрат для користувачів на зв’язок. А це для великої частини українців могло стати вагомим аргументом.

До речі, ще один цікавий факт – Україна нарешті поступилась другим місцем Казахстану за кількістю користувачів, які заходять на сайти Рунету (навіть з врахуванням трафіку з VPN-сервісів). І є тенденція до зростання відриву, адже трафік з України продовжує падати:

Українці не почали масово користуватись трафіком через VPN

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.