Нова Каховка
C

» » Каховська райрада затвердила госпітальну раду Таврійського медичного округу: чиї особисті інтереси було враховано?

Каховська райрада затвердила госпітальну раду Таврійського медичного округу: чиї особисті інтереси було враховано?

На останньому засіданні сесії Каховської районної ради було прийнято, відверто кажучи, дивне рішення «Про затвердження членів Госпітальної ради Таврійського госпітального округу». Існує чітко прописана законом процедура про створення госпітальних рад. Та вже за традицією Каховський район, якщо не ігнорує законодавчі норми, то однозначно дивиться на них по-своєму.

Каховська райрада затвердила госпітальну раду Таврійського медичного округу: чиї особисті інтереси було враховано?

Каховська райрада затвердила госпітальну раду Таврійського медичного округу: чиї особисті інтереси було враховано?

Членами госпітальної ради є представники від міст обласного значення, районів та об’єднаних територіальних громад. Тобто, мають бути відповідні рішення прийняті Каховської міською радою, Каховською райрадою, а також сільськими радами Зеленопідської та Тавричанської ОТГ, де вони делегують повноваження своїм представникам для участі у раді. Чого, звичайно, зробити ніхто й не встиг до прийнятого рішення районною радою.

Крім цього, закон передбачає, що цей орган має бути створений за ініціативою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або одного з учасників госпітального округу. Виходить, що ініціатива може виходити від Херсонської ОДА або ж одного з учасників медичного округу (Каховської міськради, Каховської райради, Зеленопідської та Тавричанської сільрад). Та в прийнятому більшістю голосів проекті рішення не зрозуміло взагалі хто є ініціатором утворення ради. Адже, вказано лише про лист голови Каховської райдержадміністрації Валерія Салтикова. Тобто ініціатор створення госпітальної ради голова РДА?

Розглянувши затверджений склад, питань виникає ще більше: і про кількість, і про персоналії.

Відповідно до рішення до складу ради увійшли: голова Каховської районної ради Тетяна Тертична; депутат районної ради, голова Каховської РДА Валерій Салтиков; заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Каховської міської ради Володимир Федченко; головний лікар Каховської центральної районної лікарні Олександр Віттіх; юрист Зеленопідської сільської ради Микола Драчук; завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Тавричанка Андрій Кондоба.

По-перше, кількісний склад визначається, виходячи з загальної кількості населених пунктів (яких чимало, окрім Каховки, Каховського району та 2-х ОТГ), кількості жителів у них. Рішення ж передбачає 6 представників лише від одиниць міста Каховка та територій району, а як же Нова Каховка та інші населені пукти? Чим вмотивоване таке рішення, яким чинном було здійснено розрахунки – можна тільки здогадуватись .

Виходить так, що населення міста складає близько 37 тисяч і район разом з ОТГ має майже такий показник, але представників від району аж троє (Салтиков, Тертична та Віттіх), від громад - двоє, а от місто має лише одного.

По-друге, цікавить і якісний склад представників у раді. Чимало посадовців, що жодним чином не причетні до медичної галузі утверджуватимуть питання чи не з єдиним медичним фахівцем у цьому складі – головним лікарем Каховської ЦРЛ О.Віттіхом. Нагадаємо, що до повноважень ради входить питання про призначення та звільнення головних лікарів комунальних установ, якою і є Каховська ЦРЛ. Та, схоже, конфлікт інтересів в цьому, і не тільки, питанні нікого з можновладців не зацікавив.

Хочеться звернути увагу не тільки наших читачів, а й Каховської районної ради на прийняте нашвидкуруч рішення (питання розглянули неймовірно швидко). Звичайно, це лише припущення, що проект рішення був створений похапцем, а не навмисно спаплюжений поза буквою закону і здорової логіки. Сподіваємось на те, що представники місцевої влади доопрацюють питання, що матиме неабиякий вплив на стан медичної галузі на Каховщині.

Нагадаємо, Госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в окрузі.

Повноваження цього органу чималі, а саме: трансферти між бюджетами учасників госпітального округу, розробка багаторічного плану розвитку округу, реорганізація та перепрофілювання закладів, призначення та звільнення керівників закладів комунальної власності та чимало інших важливих питань пов’язаних із медичним обслуговуванням населення.

За матеріалами «Каховської Зорі»Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.