Нова Каховка
C

» » Аграрії Бериславщини готуються до збирання ранніх зернових

Аграрії Бериславщини готуються до збирання ранніх зернових

Аграрії Бериславського району поділилися с журналістами нюансами сьогорічного збору урожаю ранніх зернових культур та своєю стурбованістю щодо скасування мораторію на продаж землі.  

 

Розмовами про скасування мораторію на продаж землі дуже стурбовані фермери Бериславського району.

 

‘‘До цього жоден аграрій не готовий, — стверджує голова асоціації фермерів району Олександр Гордієнко. — Вони ставляться негативно до планів уряду скасувати мораторій і готові навіть їхати до Києва страйкувати — хто тракторами, хто на чому’‘.

 

За його словами, також у районі склалася не дуже сприятлива ситуація з ‘‘зальот­ними’‘ підприємцями, котрі готові укладати договори оренди за надзвичайно вигідними розцінками.

 

‘‘Вони набирають землю, потім право оренди продають іншим — і селяни не знають, до кого їм звертатися. Фірми просто дурять людей, — додає він. — Що стосується самих фермерів, то за 24 роки вони, слава Богу, навчилися вирощувати озимі і не сподіватися ні на кого, крім самих себе. Тим більше, що кожного року цінова політика додає сюрпризів. Уже зараз ціни на ріпак, соняшник, пшеницю суттєво впали. І, як завж­ди, на 20% менша ціна встановлена для фермерських господарств і одноосібників, оскільки вони не є платниками податку на додану вартість. Також хотілося б нормального ставлення від правоохоронців. Нерідко патрульні заїжджають у поля і питають у трактористів документи. А вони ж їх з собою не беруть, щоб не забруднювати в мазуті та пилюці. Під час збирання врожаю кожна година на вагу золота. Було б добре, щоб нам не заважали робити свою справу’‘.

 

Як підкреслює Олександр Гордієнко, озимі в районі у більш-менш нормальному стані.

 

«Загалом площа ранніх зернових у нашому районі — 48,7 тис. га, що на 3,7 тис. га більше, ніж торік, — розповідає начальник управління агропромислового розвитку Бериславської РДА Володимир Покрищенко. — Аграрії вже провели необхідний для збирання комплекс робіт, готують зернозбиральну техніку. Думаю, з цією роботою вони впораються за 11—14 робочих днів’‘».

 

«До збирання врожаю ми приступимо приблизно через 30—40 днів, — доповнює директор ПП ‘‘Югтранзитсервіс-Агропродукт плюс’‘ Віктор Шарга. — Загалом, рослини нині нормально розвиваються. Хоча є особливості: через довгий період низьких температур маємо хвороби, які здатні вплинути на врожайність. Тож потрібно провести цілий комплекс відповідних заходів»

.

Про наявність шкідників — зокрема, клопа-черепашки — попереджає аграріїв головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Анатолій Котляр. ‘‘У цілому ж зернові нині в хорошому стані, — наголосив він. — Проте необхідно захистити озимі від шкідників. Без цього не буде ані гарного врожаю, ані хороших доходів’‘.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.