Нова Каховка
C

» » На сесії Каховської міськради розповідали байки про будівництво сміттєпереробного заводу

На сесії Каховської міськради розповідали байки про будівництво сміттєпереробного заводу

На сесії Каховської міськради розповідали байки про будівництво сміттєпереробного заводу

Персони, котрі обіцяли вкласти у сучасну сміттєпереробку в Новій Каховці $50 млн. ще 5 років тому, нагадали про себе у Каховці. Цього разу вони просять землю під черговий комплекс і вкотре обіцяють інвестиції.

 

Про намір побудувати в Каховці сміттєпереробний комплекс, що складатиметься з сортувальної і біогазової станцій, оголосило зареєстроване в Новій Каховці командитне товариство «Львіворгсинтез».

 

 «Тут буде створено близь­ко 70 робочих місць. У нас уже є інвестор з Німеччини, а все, що від міста потрібно, — ваша письмова згода. Фінансово ви нічого не вкладаєте. Необ­хідно лише 2 гектари для розташування цього комплексу. Повністю дану (інвестиційну) програму ми готові надати в червні. А ось побудувати завод і розпочати його роботу плануємо за 18 місяців. Сортувальна ж станція біля вашого полігону побутових відходів може працювати десь через півроку», — розповів на сесії Каховської міськради 27 квітня член наглядової ради КТ «Львіворгсинтез» Валерій Шварц.

 

Проведена ним презентація була доволі нудною і малоцікавою присутнім. Депутати пожвавилися лише наприкінці, коли їм дали можливість поставити запитання.

 

«Ми у вас перші чи ви маєте реальний досвід роботи в цій сфері? Чи не буде це шкідливо для повітря?» — цікавилися вони.

 

 За словами Шварца, це справді перший пілотний проект компанії, пов’язаний з переробкою сміття. «У майбутньому комплексі ми плануємо поєднати кращі надбання провідних фірм у галузі управління відходами та використати два сміттєсортувальні агрегати для сепарації металів, макулатури, скла, пластику та інших вторинних матеріалів, біогазову станцію сухої ферментації для переробки органіки, системи сушки, подрібнення плас­тику і переробки його на дизельне паливо. В подальшому плануємо створити у складі комплексу підприємства з виробництва сучасних будівельних матеріалів, добрива, агропродукції тощо. Плануємо й використання сонячної генерації для оптимізації структури споживання енергії», — додав він. І запевнив, що все виробництво буде екологічно безпечним й згадав про подібний проект, який нині реалізовується ними в Запоріжжі.

 

На тих, хто вперше чув вищеперелічені фрази, виступ Валерія Шварца міг справити сильне враження. Однак у кожного, хто бодай трохи вивчав діяльність компанії «Львіворгсинтез», могло б виникнути безліч й інших запитань. Тим більше, що в регіоні вона досить таки відома.

 

Ідею побудувати комплекс представники компанії озвучили ще 5 років тому. Щоправда, на громадських слуханнях з цього питання у Новій Каховці в травні 2012 року вони запевняли, що мають американського інвестора, готового вкласти $50 млн. у будівництво сміт­тєспалювального заводу з використанням технології американської ж компанії «HyMelt». Тоді мова йшла про «безвідходний революційний комплекс з переробки сміття на дизельне паливо класифікації євро-5». Такі перспективи, вочевидь, сподобалися депутатам Новокаховської міськради, і вони надали під майбутній завод земельну ділянку площею 10 га.

 

Однак до кінця 2012 року плани «Львіворгсинтезу» різко змінилися. Після публікацій у пресі про сумнівне минуле цієї компанії і недостовірну інформацію про назву американ­ської фірми (з’ясувалося, що «HyMelt» — це назва запатентованої технології компанії «EnviRes LLC», якій нічого не було відомо про намір використовувати їх інтелектуальну власність в Україні) вона радикально змінила підхід до заводу. Її представники почали розповідати про «більш револю­ційну технологію «Alphakat», що полягає у каталітичній деполі­мерізації, коли шляхом тертя елементів реактора з оброблюваним середовищем виникатиме температура у +300°С. Водночас в інтернеті не знайшлося жодної згадки про присутність компанії в Запоріжжі.

 

«А «Львіворгсинтез» і не може вести господарську діяль­ність. Оскільки ми — командитне товариство, у нас не може бути органів управління, у нас повний консенсус. Задля виробництва за вимогою інвестора ми створюємо спільне підприємство, яке буде працювати в Каховці і Новій Каховці. Але все буде так, як ви вирішите», — пояснив депутатам Валерій Шварц.

 

Жодної згадки про «Alphakat» у Каховці вже не було. «Ми проаналізували апробовані у світі технології переробки відходів групи компаній LM Group (Німеччина), до складу якої входять Sutco Recycling Technik,  Ludden & Mennekes Entsorgungs — Systeme GmbH та Unotech. Цікава також технологія Stabilat компанії  Waste Tec GmbH Vecoplan AG. До того ж, ми ретельно вивчили технологію швейцарської компанії Zorg Biogas і провели перемовини з холдинговою компанією GTE International, яка є власником технології переробки твердих відходів у дизпальне», — доповнив Валерій Шварц. Згадав він і компанію з Угорщини, з якою начебто вже підписано меморандум про співпрацю.

 

У Новій Каховці, за словами представника «Львіворгсинтезу», вони планують займатися переробкою пластика, виробництвом піноскла і сонячною генерацією та загалом створити близько 40 робочих місць. Утім, за 5 років ніхто поки що так і не побачив жодних результатів ані давно обіцяних інвестицій, ані переходу від розповідей про казково прекрасні технології до реальних справ.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.