Нова Каховка
C

» » У школах Нової Каховки відмовляються від української мови викладання

У школах Нової Каховки відмовляються від української мови викладання

"В Новій Каховці відмовляються від української мови викладання в школах", - написав у Фейсбуці журналіст Олег Батурін.

"З 1 вересня 2017 року російськомовних класів (на додачу до СЗОШ №8, міської гімназії та ЗОШ №1 ім. О. П. Довженка з повністю російською мовою викладання) може стати більше.

Як розповіла мені сьогодні мати учениці 4 класу однієї з інших шкіл Нової Каховки, на батьківських зборах вчителі в ультимативній формі вимагали переведення класу її доньки з 5 класу на російську мову викладання. "Ініціатива йшла саме від вчителів. Вони сказали: "Так роблять всі, давайте і ви напишете заяву, так же буде легше. Всі батьки, крім мене, погодилися", - розповіла вона.

До цієї теми ще повертатимусь, а поки факти стисло:

- ніхто з дорослих взагалі не цікавиться думкою самих дітей з цього питання. Вона їм просто нецікава.

- жодних незалежних опитувань з цього питання ніким і ніколи не проводилося. Скільки в тій же Новій Каховці реально станом на сьогодні проживає представників російської меншини - ніхто не знає. Тим більше ніхто не знає, скільки з них хочуть, аби їх діти навчалися українською, а скільки російською чи якоюсь іншою мовою

- як свідчить практика, самі учні надають перевагу саме українській мові викладання. Навіть у російськомовних класах. Проте майже ніхто з дорослих цього не помічає або не хоче помічати

- в Міністерстві освіти і науки України взагалі не бачать жодної проблеми в даному питанні і налаштовані і надалі давати "зелену вулицю" збільшенню російськомовних шкіл і класів в Україні.

У школах Нової Каховки відмовляються від української мови викладання

(на світлині - копія рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 17 травня 1994 року, яким було закріплена російська мова викладання у Новокаховській ЗОШ №1 ім. О. П. Довженка)

Уточнення: в описаному випадку у 5 класі вчителі збирали підписи за введення російської мови як предмета. Втім, уточнюючи це, мати учениці наголошує на тому, як саме відбувався цей процес", - підсумував Олег Батурін.

Зазначимо, що його пост викликав жваве обговорення у соціальній мережі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарі

vasa 16 квітня 2017 14:42
А ЭТО МАМА ПОТОМ ТОЖЕ БУДЕТ ЗАСТАВЛЯТЬ ИНСТИТУТЫ РАБОТАТЬ НА РУСКОМ.ЧЕ МЕЛАЧИТЬСЯ ДАВАЙТЕ НА КИТАЙСКОМ СЕЙЧАС ВЕСЬ МИР ДЛЯ БИЗНЕСА УЧИТ КИТАЙСКИЙ. А ЭТА МАМА ЗНАЕТ КАК ПОТОМ ТЯЖЕЛО ПЕРЕСТРОИТЬ СЕБЯ В ИНСТИТУТЕ.ЧТО Б ПОТОМ ВОБЩЕ НЕ ВЫГНАЛИ ЗА НЕУСПЕВАЕМОСТЬ СО ВСЕХ ИНСТИТУТОВ.
  • Нравится
  • 0

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.