Нова Каховка
C

» » Рада дозволила автономізацію медичних клінік в Україні

Рада дозволила автономізацію медичних клінік в Україні

Верховна Рада схвалила доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я (№2309-д), що передбачає, зокрема, автономізацію клінік.

 

За відповідне рішення проголосували 280 народних депутатів.

 

Цей закон передбачає заборону приватизації державних і комунальних лікарень, переведення медустанов зі статусу бюджетних установ у статус некомерційних неприбуткових підприємств. Також реалізовується можливість офіційно платити за надану медичну допомогу на рахунок медустанови кошти з різних фінансових джерел - державного, обласного, міського та районного бюджетів, страхових компаній, фондів, засобів будь-яких юридичних осіб (роботодавці) та фізосіб.

 

Також згідно з ініціативою, головний лікар самостійно буде вирішувати, на що будуть витрачатися кошти.

 

Крім того, закон передбачає створення наглядових рад при установах охорони здоров'я, для здійснення контролю діяльності головного лікаря і захисту прав пацієнтів. Дані поради будуть формуватися власниками лікарень.

 

Також передбачається можливість діяльності установи охорони здоров'я у формі спільної власності, що дозволить реалізовувати проекти державно-приватного партнерства для оновлення матеріально-технічної бази клінік.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.