Нова Каховка
C

» » Перші проблеми новостворених ОТГ у Каховському районі

Перші проблеми новостворених ОТГ у Каховському районі

Новостворені об’єднані громади Каховського району не можуть взяти на свій баланс розташовані на їх території об’єкти спільної власності

 

Встромлянням "палиці у колеса" новим ОТГ назвала дії Каховської районної ради директор Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова. "Неприпустимо, коли на початковому етапі створюються штучні перепони. Тавричанська та Зеленопідська ОТГ до цього часу не можуть взяти на свій баланс майно, що перебуває на їх територіях. Чому? Бо районна влада не вважає за потрібне його передати. Три місяці фактично знущань над громадами. На початку року з ФАПів і амбулаторій районом вилучалися навіть вугілля з медикаментами. За перший квартал п. р. Зелено­підська ОТГ втратила можливість повністю замінити вікна в Дмитрівській і Архангельськослобідській школах у межах субвенції на соціально-економічний розвиток. Ні багато ні мало — 1,7 млн. грн. Бо ці заклади досі залишаються на балансі району!» — наголошує вона.

Питання передачі об’єктів спільної власності територіальних громад Каховського району на баланс ОТГ було порушене і на останній сесії райради 23 березня. Якомога швидше це зробити закликали своє керівництво і самі депутати, і керівництво Зеленопідської ОТГ. «Вони наполягають на тому, щоб ділити не лише сільський ФАП, а й ра­йонний будинок культури ім. Фрунзе, і районну аптеку, і будівлю редакції «Каховської зорі». Ділитися буде все», — доповнив депутат Юрій Міхалевич.

Ми на першій же нашій установчій сесії після виборів у грудні 2016 року прийняли рішення про передачу майна спільної власності громад району у власність нашої громади. Все, що залежить від нас, зроблено. Але профільна комісія райради на своєму засіданні ще у січні п. р. відхилила наше клопотання. Це просто знущання, — коментує юрист Зелено­підської сільради Микола Драчук.

За словами юриста, райрада своїми діями прямо порушує статтю 10 прикінцевих положень Закону «Про місцеве самоврядування», в якій говориться, що «за пропозицією сіль­ських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності від­по­відних територіальних громад окре­мих об’єктів спільної власності тери­то­ріальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад». «Вже з 1 квітня ми забираємо до себе бібліотекарів, пожежників, лікарів. Але куди ми їх заберемо? Як вони працюватимуть?» — не розуміє зеленопідський сільський голова Галина Лобунько.

Ми забираємо бібліотекаря, але бібліотечний фонд досі нам не передано. Забираємо працівників ФАПів і амбулаторії, але їх обладнання нам не належить. Залишається в районній власності і будівля ФАПу в Архангельській Слободі. Аналогічна ситуація і з пожежною охороною. Вийде так, що працівники будуть, а надавати ті чи інші послуги населенню вони не зможуть, — доповнює юрист сільради.

У свою чергу голова райради Те­тяна Тертична наголошує на необхід­ності дотриматися всієї процедури передачі майна. «Самій ОТГ потрібно було з самого початку забрати необхідне майно, — вважає вона. — Я ж звернулася за роз’ясненнями щодо його передачі до прем’єр-міністра і до офісу реформ». Питається: яка ще консультація, хай навіть прем’єра, потрібна для того, аби виконати закон?!

За словами ж голови Каховської РДА Валерія Салтикова, проблема пов’язана з білими плямами в законодавстві і в суто процедурних питаннях. «У всіх є бажання допомогти Зеленопідській ОТГ, — стверджує він. — Так, мною створено робочу групу, якій поставлене завдання до 1 квітня вирішити питання безперервності процесу надання медичних послуг населенню і переоформлення установ освіти у власність цій ОТГ. Сама Зеленопід­ська ОТГ є першовідкривачем, тож у них обов’язково будуть проблеми. Проте потім на них усі інші будуть орієнтуватися. Тавричанська ОТГ, приміром, уклала договір з Каховською райрадою і районним центром первинної медико-санітарної допомоги, вирішивши почекати рік і подивитися, як інші розв’я­зуватимуть проблеми з майном».

 

Олег Батурін


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.