Нова Каховка
C

» » У Новій Каховці відбувся форум «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета»

У Новій Каховці відбувся форум «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета»

Минулого тижня у Новокаховському агроколеджі було проведено форум «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета».

Форум відкрив завідувач навчально-виробничої практикиколуджу Сергій Спільник.Він зазначив, що екологічні проблеми Нової Каховки та області цікавлять не тільки викладачів коледжу, а й студентство навчального закладу.

Заступник голови міської ради Сергій Давидюк наголосив на тому, що необхідно перш за все змінити свідомість мешканців міста. Він підкреслив значення роботи, проведеної викладачами коледжу із залучення студентів та молоді до активної екологічної діяльності.

Продовжив роботу форуму виступ студентки 4 курсу Софії Семенової на тему «Екологічні проблеми міста Нова Каховка».

 

У своїй доповіді вона наголосила на тому, що проблеми в місті існують та запропонувала шляхи їх вирішення. Софія продемонструвала представникам влади карту міста, на якій зазначено найбільш проблемні ділянки, котрі потребують втручання влади Нової Каховки.
Студент 2 курсу Кирило Шпакович зробив доповідь на тему «Збирання та утилізація твердих побутових відходів у м. Нова Каховка».
У Новій Каховці відбувся форум «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета»
Він навів ряд прикладів вирішення питань утилізації в інших країнах світу та запропонував мапу міста, на якій група студентів коледжу відзначила пункти прийому твердих побутових відходів. Цю карту було надано для обговорення з представниками ЗМІ, відповідними організаціями, керівниками ОСББ, депутатами міської влади для поширення серед мешканців міста.

 

Викладач спецдисциплін Іван Шилін розповів учасникам форуму про проблеми утилізації люмінесцентних ламп у місті. Він запропонував деякі шляхи вирішення цього питаня.

Ольга Самойленко, викладач спецдисциплін коледжу, порушила тему «Використання меліорації в місцевих умовах», у якій звернула увагу на те, що до водних ресурсів треба ставитися дбайливо. Зробила ряд пропозицій по використанню різноманітних систем крапельного зрошення. Деякі пропозиції втілено в роботу міста на вулицях Дружби і Французької.

Депутат міської ради Наталія Марченко зазначила, що існує ще така проблема як утилізація батарейок.

Вонанаголосила, що школярів міста ця тема теж дуже турбує. Вони проводять різноманітні акції, влаштовують конкурси малюнків які, до речі, були представлені на виставці у м. Херсон.

Депутат запропонувала надавати пропозиції до депутатського корпусу міста, погодилась працювати командою у розв'язанні зазначених екологічних проблем Нової Каховки.

Викладач-методист коледжу Юлія Міщенко підкреслила шкідливий вплив на людство та навколишнє середовище різноманітних відходів. Ознайомила з їх хімічним складом та наслідками для людства у майбутньому.

Викладач Ольга Галаган розповіла про утилізацію відходів за кордоном, підкреслила, що такої проблеми в інших країнах не існує. Позитивним відзначила те, що в інших країнах світу існують законодавчі бази, робота інспекційних служб дає можливість за недбале відношення до утилізації відходів поповнювати казну країни.

Підвела підсумки роботи форуму «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета» Таїса Козак, голова Новокаховської громадської екологічної організації «МАМА-86-Нова Каховка».

У Новій Каховці відбувся форум «Чисте Місто. Чиста Вода. Чиста Планета»

Вона зачитала звернення учасників форуму до депутатів міської ради та міського голови Володимира Коваленка. Зокрема, у зверненні є пропозиція негайно вирішити такі питання:

1. Організувати сортування сміття у житлових масивах та на підприємствах, організаціях, установах. Це зніме навантаження з міського сміттєзвалища, а підприємства завантажить сировиною з якої переробивши вони отримають зиск.

2. Збільшити кількість прийомних пунктів збору вторинної сировини. Їх адреси повідомити через місцеві ЗМІ.

3. Створити місця для збору використаних шин, не допускаючи при цьому забруднення ними річок, лісосмуг і самого міста.

4. Санітарно-захисні зони для підземних джерел водопостачання використовувати по призначенню, а не розміщувати на них промислові підприємства, які в рамках своєї виробничої діяльності можуть забруднювати ці зони.

5. Припинити подальше розорювання піщаних кучугур, які виконують водоформуючу, водозахисну, естетичну та рекреаційну роль для міста. Заборонити несанкціонований забір піску на території Новокаховської міськради.

6. При будівництві об’єктів обов’язкове дотримання меж охоронних зон джерел водопостачання.

7. Ліквідація полів фільтрації КП «Основа» і підключення їх стоків до очисних споруд Новокаховського міськводоканалу.

8. Вирішити проблему централізованого приймання ртутновмісних приладів на території Новокаховської міської Ради.

9. Вирішити питання роботи громадських туалетів у парковій зоні.

10. Заборонити спалювати сміття, в тому числі листя і гілок у житловій забудові. Залишки листя та гілок використовувати виключно для компостування або переробки на тверде пічне паливо.

Це звернення всі учасники форуму підтримали одностайно.Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарі

Геннадий 27 березня 2017 17:58
Просьба к исполнительным службам обратить внимание на туалет возле спасательной станции , его снесли и спилили вокруг столетние деревья , кто-то задумал стоить бар вопреки запрету государства на строительство в этой зоне , а также за территорией завода сокол выгребли огромный котлован , вывозят песок !!!
  • Нравится
  • 0

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.