Нова Каховка
C

» » Парубій зареєстрував законопроект, який зобов’язує депутатів виступати державною мовою

Парубій зареєстрував законопроект, який зобов’язує депутатів виступати державною мовою

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зареєстрував законопроект, яким пропонується, щоб народні депутати користувалися виключно українською мовою на засіданнях парламенту, його комітетів і комісій.

 

Відповідний законопроект №6059 у середу, 8 лютого, був оприлюднений на сайті Ради.

 

У пояснювальній записці зазначається, що ініціатива спрямована на максимальне гарантування дотримання конституційного статусу державної мови при здійсненні законодавчої влади.

 

У документі йдеться, що чинне законодавство України зобов'язує застосовувати державну мову як мову офіційного спілкування посадовців та держслужбовців при виконанні ними службових обов'язків.

 

Передбачається, що у разі необхідності апарат Верховної Ради буде забезпечувати переклад українською мовою виступів глав іноземних держав, глав парламентів іноземних держав, глав дипломатичних представництв іноземних держав, інших офіційних осіб іноземних держав та офіційних осіб міжнародних організацій.

 

Нагадаємо, напередодні в Мережі розгорівся скандал щодо нових законопроектів про державну мову, які навіть не встигли опрацювати в профільному комітеті — Комітеті ВР з питань культури і духовності.

 

Три законопроекти, запропоновані нардепами, наробили галасу через те, що нібито містять суперечливі пункти. Зокрема, щодо запровадження мовних інспекторів, способів передавання українських власних назв іншими мовами та політики щодо ЗМІ.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.