Новая Каховка
C

» » «Каховську Зорю» намагаються знищити?

«Каховську Зорю» намагаються знищити?

Можновладці Каховського району намагаються зробити неможливими умови для існування однієї з найстаріших газет Херсонщини – «Каховської Зорі». Кому і чому не вгодила редакція, стало відомо після позачергової сесії та спільного засідання постійних депутатських комісій Каховської районної ради.

Вже декілька поспіль профільних постійних та спільних депутатських засідань комісій райради питання редакції комунальної газети «Каховська Зоря» на вустах. Тільки-но районна влада всупереч Закону затягувала процес роздержавлення газети (та й продовжує роботу в цьому векторі руху), тепер питання постало інакше – приміщення редакції.

У зв’язку з тим, що договір оренди цього року завершився, відповідно до всіх процедурних норм, редакцією завчасно (більше, ніж за 2 місяці) було направлено листа про намір продовження оренди на тих самих умовах. Що це означає? Після закінчення терміну договору оренди «Каховська Зоря», яка належним чином виконувала свої обов'язки (жодної скарги з цього приводу редакція не отримувала) за договором, має переважне право на укладення договору оренди на новий термін. Саме про це говорить Стаття 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Тобто, газета, що проіснувала в цьому приміщені 30 років, не мала жодних підстав для хвилювань. Та на справі, проти газети розпочалась ціла війна.

На противагу редакції вирішили поставити районний Центр надання адміністративних послуг. Аргументуючи тим, що нинішні умови цієї установи не відповідають спеціальній постанові. Так, дійсно, площа приміщення та ряд інших умов порушують вимоги закону. Але й ті «зловісні», але такі бажані владі 4 кабінети редакції так само не задовольняють цих вимог. Головна перевага приміщення по вул. Соборності, 11 – рукомийник і туалет, - за версією голови Каховської РДА Валерія Салтикова. Виявляється належне виконання ЦНАП своїх обов’язків (чого так і не має вже не перший рік) залежить від наявності туалету? Отже, умови ЦНАП до відповідності привести не вдасться, а от своєрідно покарати нескорену владою редакцію - стовідсотково. Адже, розмістити журналіста в одному кабінеті з бухгалтером, або ж випусковим відділом, або технічним працівником неможливо. Та й налагодити роботу для 13 осіб в 4-5 кабінетах складно не тільки творчому колективу.

Представники влади зважають на особисту потребу на це приміщення, адже саме вони у відповіді за якість надання послуг ЦНАП. Але й в цьому випадку, той самий Закон «Про оренду» дає чіткі роз’яснення. У разі якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше, ніж за три місяці до закінчення терміну договору. Звичайно, цього зроблено райрадою не було.

Серед інших аргументів – довідка з податкової служби, що видана 5 січня. В ній зазначена чисельність штату в газеті у кількості 7 осіб. Та й тут чистенько зробити не вийшло: період, на який момент зроблений запит, нікому не відомий, навіть самим керівникам району. А от трудові книжки та договори говорять фактами – 13 осіб. Та за криками місцевих голів почути та побачити щось важко.

Що вже можна казати про Закон «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Господарський кодекс України та ряд інших законів, що не висвітлюються депутатському корпусу. Адже, в складі районної ради аграрії, викладачі, лікарі, підприємці, - і вони не мають знати всі норми законодавства. А ось адміністрація райради та РДА, безсумнівно, зобов’язані проінформувати про всі норми чинного законодавства, а також пояснити ризики та наслідки прийнятих рішень.

Депутатом райради Олександром Бойко було запропоновано розглянути можливість альтернативного варіанту: розміщення ЦНАП на величезних та не використовуваних площах районного будинку культури. Але й тут, маніпуляції не припинились. Салтиков, затикаючи рот усім присутнім, почав голосити про те, що депутат хоче закрити РБК. Про це встигла вийти навіть ціла «стаття» того ж самого дня. «Впевненим» людям байдуже на свідків, відео та аудіо фіксацію. Сенсація не потребує фактів, достатньо гучних слів?

Далеко ходити не треба, дослідивши практику створення умов для ЦНАП у місті Каховка. Так, окремих будівель не зводили, але фактично знайшли місце в міському готелі (ті самі площі, що не використовуються). Виділено кошти на ремонт, закупку необхідного обладнання (якого в району не має досі), зроблено такі необхідні «туалети та рукомийники». І виявляється, готель від цього не закрився. Дивина та й годі! Та ж район вирішив піти на все готове, зароблене і облаштоване трудовим колективом редакції?

Більш того, 12 сіл вже пішли зі складу Каховського району. Це пов’язано із процесом децентралізації, що сьогодні набирає ще більших обертів. Зовсім нещодавно, Салтиков розповів в інтерв`ю: «Ми всі прекрасно розуміємо, як тільки громади будуть створені, а це вже точно вирішено державою, райдержадміністрація, як і райрада, в цій структурі не будуть потрібні. Я думаю, що багато людей в зв’язку з цими змінами втратять роботу і голова РДА, і апарат райради, але я впевнений, що треба йти за реформами, і буду переконувати в цьому абсолютно всіх, навіть, якщо доведеться втрати цю роботу. Адже, по суті справи, що таке громада? Це точки росту. Сьогодні в Каховському районі центр – Каховка, тут все. А тепер в громадах будують свої центри, всі питання будуть вирішуватись там, на місці, а не в Каховці. А, отже, інвестори, кошти та фахівці будуть приходити в громади, а не в єдиний центр в районі». Отже, прогнозуючи 2017-й останнім роком життя РДА, райради та загалом такого поняття як «район», Салтиков створює умови для структури ЦНАП, що вже ось-ось має канути в Лету, при цьому захоронивши десь поруч і редакцію «Каховської Зорі».

Хочеться зважити й на те, що свого часу «Каховська Зоря» обіймала значно більшу площу, але, за відсутності потреби в користуванні трьома кабінетами, головним редактором особисто було написано листа до Каховської районної ради з проханням використовувати ці 3 приміщення більш ефективно. На сьогоднішній день ці приміщення на першому поверсі Каховська районна рада використовує на власний розсуд.

Подивившись на ці, зумисне створені колізії, зрозумілим стає початок «війни за мовчання» - затягування процесу роздержавлення. Адже, ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» Статтею 9, пунктом 2 зобов’язує районну раду приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час момент реформування розташовувалась редакція (в нашому випадку «Каховська Зоря», яка почала цей процес і вже пройшла перші етапи), передати в оренду строком не менше, ніж 15 років. Та кому закон писаний? Відчуження ніби то 4 кабінетів розпочато не дарма, адже двоповерхова будівля в самісінькому центрі міста виявилась ласим шматком для зухвалої владної руки.

Тож, всупереч всім законним підставам та вимогам, гучномовець думок громади району «Каховська Зоря» може лишитись не почутою обранцями тієї самої громади?Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.