Нова Каховка
C

» » В Україні стало менше корупції (інфографіка)

В Україні стало менше корупції (інфографіка)

Міжнародний рух Transparency International опублікував своє головне щорічне дослідження "Індекс сприйняття корупції" (ІСК), в якому за підсумками 2016 року Україна посіла 131 місце із 176 країн.

Це на два бали клаще, ніж показник минулого року, але "недостатньо для країни, влада якої назвала боротьбу з корупцією головним пріоритетом",зазначили у Transparency International Україна.

Разом з Україною цю сходинку із показником 29 балів розділили Казахстан, Росія, Непал та Іран.

Чим нижче країна в індексі, тим вищий у неї рівень сприйняття корупції. Рейтинг укладають на основі опитувань, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти.

Перше місце в ІСК 2016 року розділили Данія і Нова Зеландія (по 90 балів), друге посіла Фінляндія (89 балів), третє - Швеція (88 балів).

Аутсайдери рейтингу - Північна Корея (12 балів), Південний Судан (11 балів) і Сомалі (10 балів). Склад лідерів та аутсайдерів порівняно з 2015 роком майже не змінився.

Великобританія, Німеччина і Люксембург посіли 10-те місце (81 бал), США - 18-те місце (74 бали), Китай, Бразилія, Білорусь і Індія - 79-те місце (40 балів).

"Безкарність"як головна проблема

Як зазначили у Transparency, покращенню позиції України у рейтингу сприяло просування антикорупційної реформи, "але відсутність дієвої судової системи та фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед".

За результатами дослідження, в країні стали менше використовувати службове становища в органах виконавчої влади, в поліції та збройних силах.

Відночас у судовій гілці влади ситуація залишилася тою ж, "що і за часів режиму Януковича", наголошують у Transparency.

Серед найголовніших позитивних змін експерти назвали підзвітність державних закупівель завдяки системі ProZorro, державне фінансування партій, перші розслідування НАБУ та участь громадськості в антикорупційних реформах.

Найбільшими ж викликами дослідження визнало слабкість інституцій, покликаних забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки та зосередження влади в руках олігархічних кланів.

За словами виконавчого директора Transparency International Україна Ярослава Юрчишина, прориву в подоланні корупції перешкоджають безкарність та недієва система правосуддя.

"Безкарність, яку досі відчувають корупціонери, зводить нанівець позитивні досягнення і не дає реформі відбутися. Відсутність результатів по поверненню коштів режиму Януковича і його соратників - яскраве цьому свідчення", - заявив пан Юрчишин.

За результатами дослідження в Transparency International сформулювали рекомендації для України. Серед них - створити дієву систему антикорупційного правосуддя із залученням іноземних фахівців, повернути активи колишніх посадовців та почати перевірку е-декларацій.

В Україні стало менше корупції (інфографіка)

В Україні стало менше корупції (інфографіка)

Інфографіка -  Transparency International Ukraine  

джерело Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.