Нова Каховка
C

» » Новокаховчани відзначили свято Водохреща

Новокаховчани відзначили свято Водохреща

 

19 січня православний світ святкує Велике свято – Хрещення Господнє. В цей день душі людські очищуються і зміцнюється віра в добро. Вода в усіх річках, джерелах і струмках має цілющу силу і протягом року дає людям здоров’я та енергію, а також захищає від лиха.

Водохреща – релігійне свято, походить із давніх часів і невід’ємно пов’язане із Різдвом Христовим. Старі люди розповідали, що в день хрещення господнього люди вітали один одного такими словами: «Христос хрестився!». А у відповідь чули: «У річці Іордані!». Умиваючись освяченою водою та окроплюючи нею житло та всю родину, кожний сподівався на нове краще життя, на достаток та радість і спокій у домі.

У Новій Каховці традиційно освячення води пройшло біля купелі, що у міському парку. Присутніх привітав єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

 

 

«Дорогі браття і сестри! Не забувайте, що найголовніша подія сьогоднішнього свята – це Христос, який прийшов заради нашого спасіння», – звернувся він до громади. Після проведення обряду освячення води міський голова Володимир Коваленко разом із владикою випустили у небо двох білих голубів. Ці пташки стали символом присутності святого духу на землі і воді. «Освячення відбувається не тому, що у воду занурили якийсь особливий хрест, а тому, що дух святий зійшов», – пояснив єпископ.

Творчий дарунок презентували присутнім учасники гурту МПК "Забава”.
Усі бажаючі могли зачерпнути води із купелі або умитися нею, щоб зцілювалися очі. А от сміливців, які б занурилися у воду, не знайшлося, проте, як усі ми знаємо, головним у цей день є очищення душі і помислів, а не тіла.
 
Новокаховчани відзначили свято Водохреща


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.