Нова Каховка
C

» » На Каховщині намагаються не допустити розповсюдження пташиного грипу

На Каховщині намагаються не допустити розповсюдження пташиного грипу

Високопатогенне захворювання «грип птиці» уразило домашнє поголів’я в домогосподарстві села Цукури та дику перелітну птицю в межах ставка-накопичувача на поді «Чорна долина» Новокам`янської сільської ради.

13 грудня поступила інформація з «Чорної долини» про те, що почали гинути лебеді. На місці виявлено 12 померлих птахів. Причини встановити одразу не змогли, адже можливе було отруєння птахів обробленим зерном, вмерзання в лід або ж відстріл мисливцями. Та вже в суботу прийшло підтвердження вердикту «пташиний грип» з київської лабораторії.

Аналогічна ситуація сталася вже з домашніми курками в с. Цукури. Біоматеріал було знову передано на Київ й отриману таку саму відповідь про зараження птиці.

На терміновому засіданні районної державної протиепізоотичної комісії, що відбулося в суботу, 17 грудня під керівництвом голови Каховської РДА Валерія Салтикова, в районі запроваджені карантинні обмеження.

Комісією було вирішено: заборонити рух транспорту на під’їзних шляхах до ставка-накопичувача «Чорна долина»; вжити заходів щодо збору та утилізації (знищення) трупів загиблої птиці; оголосити карантин строком на 21 день на відповідних територіях; встановити карантинно-поліцейські пости на в’їздах та виїздах, обладнати на постах дезбар`єри, встановити шлагбауми; встановити знаки на трасі Нова Каховка – Армянськ (Т 2202) та спрямувати транзитний об’їзд с. Цукури; встановити зони інфікування: буферну зону (зона захисту в радіусі 3 км.), 10-кілометрову зону спостереження.

ЧИТАЙТЕ: В Каховском районе из-за птичьего гриппа вырезали всех кур и уток 

В зонах захисту: провести облік наявного поголів’я птиці у приватних господарствах населення інфікованої зони; визначити місце для спалювання загиблої та вилученої птиці; провести вилучення та знищення поголів’я в особистих селянських господарствах с. Цукури; провести вимушену дезінфекцію дворів та пташників.

Цілковито заборонено обіг птиці, а також проводяться подвірні обходи та роз’яснювальна робота серед населення.

Напередодні підозра на аналогічне захворювання домашньої птиці було й в с. Роздольне, але експертиза не підтвердила діагноз.

Більш того, в зоні спостереження, а це території сіл Кам`янка, Сергіївка, Коробки, Чорнянка та Червоний Поділ, здійснюються подвірні обходи, опитування населення щодо випадків загибелі птиці, проводиться інформаційна робота.

«Вогнище локалізовано, нині проводиться робота з недопущення розповсюдження інфекції», - запевнив завідуючий сектором житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій Каховської РДА Олег Сбітнєв.

Варто зауважити, що населенню будуть відшкодовані кошти за вилучену птицю.

На карантині вже майже місяць перебуваються також сусідні Каланчацький та Генічеський район.

Олександра Мішина для «Каховської Зорі»Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.