Нова Каховка
C

» » На території Кам’янської Січі відкриють каплицю на честь Покрови Пресвятої Богородиці

На території Кам’янської Січі відкриють каплицю на честь Покрови Пресвятої Богородиці

У селі Республіканець Бериславського району, на території славетної Кам’янської Січі 7 грудня відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України та відкриття надбрамної каплиці, зведеної на честь Покрови Пресвятої Богородиці, в пам’ять воїнів-героїв, що боролися в усі часи історії за незалежність України.

Споруджено надбрамну каплицю коштом Благодійного фонду "Відродження Кам’янської Січі”. Початок заходів – 7 грудня, о 14.00.

Нагадаємо, що Кам’янська Січ була заснована запорозькими козаками після зруйнування Чортомлицької Січі російськими військами. Перший етап існування – 1709-1711 рр, другий – 1728-1734 рр. Січ розташовувалася в місці впадання річки Кам’янки у р.Дніпро, поблизу нинішнього села Республіканець. У січові володіння входили землі Кам’янки, Олешшя (колишній Цюрупинськ), а також Очакова понад Дніпром і Чорним морем.

Козаки мали право збирати мито з переправ на Дніпрі і Бузі. У Січі знаходились похідна церква, курені та ремісничі майстерні і шинки, а також на території Січі був розвинений гончарний та ливарний промисли. Очолював Кам’янську Січ кошовий отаман Кость Гордієнко, чия могила збереглася тут по сьогоднішній день.Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.