Новая Каховка
C

» » Чи пам'ятає секретар новокаховської міськради Лукьяненко, коли востаннє казав правду?

Чи пам'ятає секретар новокаховської міськради Лукьяненко, коли востаннє казав правду?

 

Епопея з реєстрацією депутатом Новокаховської міськради і призначення секретарем ради Олександра Лук’яненка обростає новими колізіями. 
«Припинив членство»

Нагадаємо, 10 листопада 2015 року Новокаховська міська виборча комісія не зареєструвала Олександр Лук’яненка депутатом, незважаючи на те, що він був першим номером від міської організації Партії місцевого самоврядування – одного з клонів колишньої Партії регіонів. Тоді половина членів комісії засумнівалися у правомірності його балотування. Бо виплив лист із міського управління юстиції, у якому вказувалося, що Олександр Лук’яненко значиться головою міської організації Партії регіонів. 

По протоколу того засідання можна реконструювати, як воно відбувалося. Із виступу голови комісії А.М.Петрієнко (зберігаємо особливості правопису і стилістики цього документа):
«Лук’яненко О.В. надав до міської виборчої комісії заяву про те, що він не являється членом партії регіонів з 10 березня 2014 року по теперішній час. Він припинив своє членство шляхом подання заяви до відповідних статутних органів партії (копія його заяви додається) і тому являється безпартійною особою. Також Лук’яненко О.В. надав копію своєї скарги до ЦВК на бездіяльність нашої комісії щодо не проведення реєстрації депутатів».
Як видно з протоколу, член комісії від «Батьківщини» Наталія Петренко зазначила, що при висуненні кандидатом у депутати О. Лук’яненка порушена ч.2 ст.36 ЗУ «Про місцеві вибори», тому реєструвати депутатом його не можна. 
При голосуванні голоси розділилися: 9 членів комісії було «за» його реєстрацію і 9 утрималися. Оскільки питання не проголосоване більшістю, то реєстрація не відбулася. 
Утім, незареєстрований депутат отримав від міського голови Володимира Коваленка посвідчення і був на сесії міськради обраний її секретарем. 
Зареєстрували Олександра Володимировича аж 16 січня 2016 року, причому заднім числом і після того, як ЦВК двічі змінив склад міської виборчої комісії. Як кажуть, не миттям, так катанням Лук’яненка в міськраду протягнули. 
«Організація дієвих особистостей»
Та ось іще одне цікаве свідчення… самого Лук’яненка.
У №18 газети «Нова Каховка» від 30 квітня 2014 році на 3-ій сторінці надрукований великий матеріал із заголовком: «Олександр Лук’яненко: «Ми – організація дієвих особистостей». Під статтею підпис: «За дорученням ради МО «Партії регіонів». Голова МО Партії регіонів Олександр Лук’яненко». У матеріалі Олександр Володимирович від першої особи розповідає про діяльність МО (міської організації) за 8 років перебування у більшості в міській раді. Цікаві деякі цитати з цієї нетлінки.
«Не дивлячись на ті бурхливі події, що відбуваються в Україні впродовж останніх місяців, МО Партії регіонів активна і продовжує діяти».
Є у статті розділ «Про вимоги розігнати МО Партії регіонів». Знову цитата: «На початку року в нашій організації було більше тисячі членів. Деяка частина заявила про свій вихід через незгоду з тією політичною лінією, яку зараз проводить вище керівництво. Але переважна частина залишилася в партії. І саме цих людей, а також виборців, які обрали депутатів місцевих рад у 2010 році, ми не покинемо… Тому цуратися свої діяльності нам нічого. А оцінку всім нам люди дадуть на наступних виборах». 
Отже, 30 квітня 2014 року О.Лук’яненко ще, безумовно, був головою МО, про що красномовно свідчить ця стаття в газеті. Тож заявляючи про те, що він припинив своє членство 10 березня, Олександр Володимирович свідомо ввів в оману членів виборчої комісії. До того ж йому мало бути відомо, що це рядовий член партії міг покласти заяву і піти. А для керівників парторганізацій на той час існувала інша процедура. Заяву мала розглянути міська партійна конференція і ухвалити рішення та обрати нового голову. Якщо міська організація розпалася, то рішення мали прийняти обласні керівні партійні органи. Оскільки такого не було, то О. Лук’яненко продовжував значитися керівником міської організації Партії регіонів, а значить не міг балотуватися в депутати за списком іншої партії. 
«Если нельзя, но хочется» 
А ось взагалі убивчі документи. Цікаво, що їх опублікував сайт «Нова Каховка онлайн» у якості ілюстрацій до матеріалу «Если нельзя, но очень хочется, то можно» 
Перший документ – лист самого О. Лук’яненка до обласного управління юстиції від 21 вересня 2016 року. У ньому Олександр Володимирович пише про те, що 5 липня 2016 року він подав заяву про виключення з реєстру політичних партій його прізвища як керівника Новокаховської міської організації Партії регіонів. 
Другий — відповідь на цей лист заступника начальника обласного управління юстиції Г.Галковського, у якій сказано, що «14.07.2016 року прийнято рішення про внесення змін до відомостей про Новокаховську міську організацію Партії регіонів, а саме виключено відомості щодо Вас, як керівника цієї організації». 
Отже, О.Лук’яненко перестав бути головою міської організації ПР лише 14 липня 2016 року!
— Лук’яненко звертався до мене у січні 2016 року з вимогою виключити його із реєстру, - згадує колишній начальник Новокаховського міського управління юстиції (його розформували у зв’язку з реорганізацією) Наталія Тарабака. — Я цього не могла зробити згідно діючого на той час законодавства. Він писав на мене скарги в обласне управління і Міністерство юстиції. Йому прийшли відповіді, що я не порушила його конституційних прав. Але у лютому Верховна Рада прийняла поправку до закону, спростивши процедуру внесення змін про реєстрацію щодо керівників парторганізацій. Якщо раніше потрібно було рішення вищестоящого партійного органу, то тепер досить звернення самої особи до органів юстиції. На підставі цього його виключили з реєстру лише 14 липня 2016 року. До цього дня він юридично був головою міської організації Партії регіонів. 
Утім, судова епопея щодо визнання незаконним призначення О.Лук’яненка секретарем міськради триває. Як повідомила нам громадський активіст Ірена Лепень, Новокаховський міський суд відмовився розглядати цю справу. Але Одеський апеляційний суд скасував це рішення і спрямував справу на розгляд по суті в Нову Каховку. Тепер активісти чекають, коли суддя Геннадій Чирський призначить день розгляду справи. Отже, доля секретаря Новокаховської міської ради — у руках богині правосуддя Феміди. 
Олесь ГНАТОВСЬКИЙ

 Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.